Ranking stron internetowych – maj 2023

0
739

Czas na kolejny ranking stron internetowych. Nasze majowe zestawienie prezentuje się bardzo różnorodnie: pojawią się w nim urwisy, włoskie wina oraz pracownia protetyczna. Każdy biznes wymaga innej strategii. Sprawdź, jakie rozwiązania tym razem wybrali webmasterzy. 

Już tradycyjnie poprosiliśmy naszych jurorów o ocenę najważniejszych aspektów wyselekcjonowanych stron internetowych: 

  • Ogólne wrażenie – pierwsze odczucia po zobaczeniu strony głównej.
  • Design – jakość grafik, kolorystyka i dopasowanie szablonu do branży.
  • Copywriting – teksty na stronie: ich poprawność, skuteczność i atrakcyjność. 
  • User Experience (UX) – doświadczenie użytkownika podczas korzystania ze strony WWW.

Oceniający spośród licznej grupy wybrali 3 witryny, które według nich najlepiej spełniają oczekiwania dzisiejszych użytkowników (czytaj: klientów). 

Przeglądaj zaprojektowane witryny i odkrywaj inspiracje dla swojej firmy.

Najlepsze realizacje stron WWW – maj

Przejdźmy do sedna! 

Miejsce 1

Urwisowo – Czapiewice – mobilne animacje 

Działająca od 2018 roku firma Urwisowo zajmuje się mobilnymi animacjami. Co to takiego? Najprościej rzecz ujmując, są to zabawy dla dzieci organizowane przez wykwalifikowanych animatorów kultury. W ofercie znajdziemy m.in. animacje urodzinowe, weselne i komunijne.

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – październik 2022

Oglądając stronę, jurorzy zwrócili uwagę na przyjemny (a nawet „uroczy”) wygląd, który świetnie pasuje do typu działalności. Jest tu wiele kolorów, ale każdy z nich pasuje do koncepcji. Poza obowiązkowymi zakładkami na temat firmy i oferty dołączono tu także certyfikaty podkreślające kwalifikacje pracowników. 

Miejsce 2

Quattrop – Warszawa – winiarnia 

Tematyka kolejnej strony jest diametralnie inna. Quattrop to ekskluzywna restauracja oferująca degustacje win pod okiem profesjonalnych somelierów oraz kucharzy, którzy są mistrzami w łączeniu smaków. Oferta winiarni skierowana jest przede wszystkim do osób organizujących spotkania rodzinne, firmowe i towarzyskie. 

„Elegancja” – to słowo, które samo ciśnie się na usta po wejściu na stronę głową. Stonowane kolory, wyselekcjonowane zdjęcia i odpowiednio dobrane słowa w opisach poszczególnych elementów. Witryna świetnie reprezentuje lokal – aż chce się wejść w zakładkę „Rezerwacje” i wypełnić formularz, by zarezerwować stolik. 

Zamów budowę strony!

Miejsce 3

Proteo – Lublin – pracownia protetyczna 

Po świecie urwisów i win przyszedł czas na sprawy praktyczne. Proteo to pracownia protetyczna założona przez technika dentystycznego w 2008 roku w Lublinie. W ofercie gabinetu znajdziemy wszystkie kluczowe usługi związane z wprawianiem zębów. 

Przeczytaj również:  Infinite Scrolling – co to jest?

Witryna Proteo prezentuje się minimalistycznie, a jednocześnie profesjonalnie. Wysokiej jakości grafiki i konkretny copywriting wzmacniają solidny wizerunek firmy. Elementy interaktywne umieszczone na stronie zachęcają do kliknięć, a dobór oryginalnej kolorystki wyróżnia witrynę na tle konkurencji. 

Sprawdź również artykuł z dużym rankingiem stron: 

Jaka powinna być strona internetowa firmy?

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here