Twitter usunie nieaktywne konta. Co to oznacza i jak zabezpieczyć swoje konto?

0
1612

Twitter_usunie_nieaktywne_konta_Co_to_oznacza_i_jak_zabezpieczyc_swoje_konto

Właściciele nieaktywnych kont na Twitterze, którzy nie logowali się do serwisu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, zaczęli otrzymywać e-maile z ostrzeżeniem, że ich profile wkrótce zostaną usunięte, powiadamia The Verge.

Kiedy i dlaczego zostaną usunięte nieaktywne konta?

Jeżeli użytkownik nie logował się do swojego profilu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i nie zaloguje się do 11 grudnia – jego konto zostanie usunięte. Jednak właściciele Twittera zetknęli się przy okazji także z problemem, który dotyczy kont nieżyjących już użytkowników:

“We’ve heard you on the impact that this would have on the accounts of the deceased. This was a miss on our part.” – napisali przedstawiciele firmy na Twitterze.

Po wstępnym komunikacie Twittera, wiele osób wpadło w panikę w związku z możliwością utraty dostępu do starych kont swoich przyjaciół, członków rodziny, partnerów, celebrytów czy innych wpływowych użytkowników Twittera, którzy już zmarli. Właściciele serwisu społecznościowego uspokajają, że dopóki nie znajdzie się sposób na bezpieczne utrzymanie kont takich osób, termin usunięcia nieaktywnych kont przedłuży się.

Dokładny termin – pozostaje nieznany. Według rzeczniczki Twittera, proces usuwania kont będzie trwał przez wiele miesięcy. Wiadomo jednak, że pierwsza fala masowego usunięcia nieaktywnych kont dotyczyć będzie użytkowników z krajów Unii Europejskiej. Firma wyjaśnia potrzebę usunięcia kont faktem, że nieaktywni użytkownicy nie będą mogli podpisać nowej umowy o użyciu danych prywatnych, której wymaga RODO. Później, usunięte zostaną także nieaktywne konta użytkowników z pozostałych krajów.

Przeczytaj również:  Social Selling - co to jest?

Jak zabezpieczyć swoje konto przed usunięciem?

Jeśli od dłuższego czasu nie używasz swojego konta na Twitterze, sprawdź swoją skrzynkę mailową, która jest z nim powiązana. Jeśli pojawi się list ostrzegawczy, postępuj zgodnie z instrukcjami. Dodawanie nowych publikacji na swoim profilu nie jest obowiązkowe, by zachować aktywność konta.

 

Źródło: https://www.theverge.com/

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here