Wpisy z Twittera będą indeksowane w Google

0
1749

Wyszukiwarka Google powróciła do porozumienia sprzed 4 lat, które zakładało pełną indeksację wpisów (Tweetów) publikowanych w serwisie Twitter, i które to mają być już niebawem widoczne w wynikach wyszukiwania. Generalnie to dobre wieści!

Social Media Optimisation - CS Group Blog

Co prawda nie zostało to jeszcze oficjalnie usankcjonowanie, ale niezależne źródła (Bloomberg) potwierdzają takie zajście.

Tweety pojawić się mają w SERP już w pierwszym kwartale 2015 a indeksowanie ma się odbywać natychmiastowo, z uwzględnieniem hashtagów, kategorii – no i autorów.

Jaki jest cel takiego porozumienia i powrotu do indeksacji wpisów na Twitterze? Jest ich zapewne kilka. Te bardziej oczywiste to rzecz jasna dostęp do bazy 284 mln użytkowników Twittera, ich opinii, preferencji i niekończącego się streamu świeżutkiego kontentu ;) Dodatkowo zapewne zwiększenie atrakcyjności SERP, a być może niedługo dowiemy się o innych, planowanych “symbiozach”.
To, że w Google coś się ciągle dzieje – jest faktem. Ciekawe tylko co te zmiany zwiastują? Is the winter coming? ;)

Zarówno Ptaszyna jak i BigG nie komentują póki co całego wydarzenia.Widać jednak, że przynajmniej Twitter przygotowuje się do tego ponownego małżeństwa, odświeżająco ostatnio swój layout.

Przeczytaj również:  TOP 20 najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych na świecie w 2019 roku. Infografika

Co to wszystko przyniesie?

Pewne jest na tą chwilę to, że całe przedsięwzięcie nie ma na celu wprowadzenia opłat za Tweety (uff) – ale za to Twitter zarobi na opłacie licencyjnej za udostępnienie bazy userów.
Na tą chwilę wpisy z tego portalu zobaczysz wśród wyników wyszukiwania Bing’a i Yahoo.

Czekamy na rozwój wydarzeń!

Nowe wezwanie do działania
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here