Wpisy z Twittera będą indeksowane w Google

0
1621

Wyszukiwarka Google powróciła do porozumienia sprzed 4 lat, które zakładało pełną indeksację wpisów (Tweetów) publikowanych w serwisie Twitter, i które to mają być już niebawem widoczne w wynikach wyszukiwania. Generalnie to dobre wieści!

Social Media Optimisation - CS Group Blog

Co prawda nie zostało to jeszcze oficjalnie usankcjonowanie, ale niezależne źródła (Bloomberg) potwierdzają takie zajście.

Tweety pojawić się mają w SERP już w pierwszym kwartale 2015 a indeksowanie ma się odbywać natychmiastowo, z uwzględnieniem hashtagów, kategorii – no i autorów.

Jaki jest cel takiego porozumienia i powrotu do indeksacji wpisów na Twitterze? Jest ich zapewne kilka. Te bardziej oczywiste to rzecz jasna dostęp do bazy 284 mln użytkowników Twittera, ich opinii, preferencji i niekończącego się streamu świeżutkiego kontentu ;) Dodatkowo zapewne zwiększenie atrakcyjności SERP, a być może niedługo dowiemy się o innych, planowanych “symbiozach”.
To, że w Google coś się ciągle dzieje – jest faktem. Ciekawe tylko co te zmiany zwiastują? Is the winter coming? ;)

Zarówno Ptaszyna jak i BigG nie komentują póki co całego wydarzenia.Widać jednak, że przynajmniej Twitter przygotowuje się do tego ponownego małżeństwa, odświeżająco ostatnio swój layout.

Przeczytaj również:  Muzyka na Facebooku! Nowe funkcje, które pozwolą użytkownikom dodawać muzykę do profilu

Co to wszystko przyniesie?

Pewne jest na tą chwilę to, że całe przedsięwzięcie nie ma na celu wprowadzenia opłat za Tweety (uff) – ale za to Twitter zarobi na opłacie licencyjnej za udostępnienie bazy userów.
Na tą chwilę wpisy z tego portalu zobaczysz wśród wyników wyszukiwania Bing’a i Yahoo.

Czekamy na rozwój wydarzeń!

Nowe wezwanie do działania
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here