Bard, czyli odpowiedź Google na Chat GPT

1
669

Boom na sztuczną inteligencję wciąż trwa. Żadna firma nie chce zostać w tym wyścigu w tyle. Google testuje właśnie swoje rozwiązanie o nazwie Bard. Nie jest jeszcze dostępne w Polsce, ale już dziś warto dowiedzieć się więcej o jego działaniu. 

Czym jest Google Bard i dlaczego powstał? 

Bard to eksperymentalny chatbot marki Google oparty na modelu językowym LaMDA (skrót od: Language Model for Dialogue Applications). 

To narzędzie działające na zasadzie sztucznej inteligencji, które wykonuje zadania tekstowe, takie jak udzielanie odpowiedzi i generowanie różnych form treści. Od niedawna maszyna potrafi także programować

Tak więc ogólnie mówiąc, służy do tego samego, co znany już produkt Open AI – Chat GPT. 

Czy Google Bard jest dostępny dla wszystkich? 

Na razie AI od Google jest dostępne w formie testowej dla chętnych użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii. Cel to: ulepszyć działanie narzędzia, tak aby popełniało jak najmniej błędów. 

Przeczytaj również:  Algorytmy w Google – jak to działa?

Docelowo Bard będzie dostępny w innych krajach i językach. 

Poznaj kondycję swojej strony w kilka chwil. Zrób audyt SEO  data-src=

1 KOMENTARZ

  1. Na razie nie są to najlepsze maszyny. Mogą się wydawać WOW dla osób, które nie miały z nimi wcześniej styczności. Jednakże gdy wchodzi się w konkrety nie potrafią one sobie radzić w wielu kwestiach. Dobre są do obliczeń i pisania prostego kodu, ale nie do spraw gdzie trzeba wiedzy technicznej na bazie wyciągania wniosków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here