Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

6
22729

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji - Facebook oznacza członków grup

Po tym, jak w ostatnim czasie Facebook wprowadził oznaczenie Lider wśród Fanów, pojawiły się kolejne, już może mniej tajemnicze oznaczenia, które tym razem dotyczą, coraz bardziej popularnych na Facebook’u, grup.

Oznaczenia nadawane administratorom, moderatorom, założycielom, czy też nowym członkom grup mają przede wszystkim za zadanie ułatwić identyfikację takich osób. Oczywiście nie chodzi tu o identyfikację personalną, raczej o rolę tej osoby w grupie, której jesteśmy członkiem.

marketing_lokalny_v1

Rodzaje oznaczeń w grupach na Facebooku

W ramach grup, wyróżniamy cztery najpopularniejsze oznaczenia: Założyciel, Administrator, Nowy członek oraz Lider konwersacji. Poniżej przedstawiamy przykłady z Facebook’a, wraz z krótką charakterystyką poszczególnych odznak.

Założyciel – pomaga w rozwoju grupy udostępniając ją, zapraszając do niej członków lub pisząc posty, gdy grupa była nowa.

Administrator – zarządza członkostwem, moderatorami, ustawieniami i postami w grupie.

Nowy członek – użytkownik, który dołączył do grupy w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Lider konwersacji – stale zachęca swoimi postami do prowadzenia konkretnych rozmów.

Przeczytaj również:  Pinterest – kompletny przewodnik po platformie

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

Oznaczenia „wędrują” za użytkownikiem podczas jego aktywności w grupie, np. dodawania komentarzy.

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku

Zarządzanie odznakami

Użytkownik może zrezygnować z opcji wyświetlania odznaki, którą Facebook mu przypisał. Np. odznaka „Nowy użytkownik” jest przyznawana na okres 14 dni od momentu dołączenia do grupy, jednak jeśli taka będzie wola użytkownika – może ona zostać ukryta. Podobnie w przypadku znaczka „Lider konwersacji” – on również ma charakter czasowy, tj. do czasu, gdy użytkownik faktycznie jest zaangażowany i aktywny w grupie. Również można z niego zrezygnować. Odznaka „Założyciel” natomiast aktywuje się jeśli na nowo założonej grupie, jej uczestnik – niebędący administratorem – angażuje się w dodawanie nowych postów, zdjęć. Tym samym pomagając grupie stawiać pierwsze kroki, staje się „Założycielem”.

Założyciel, Administrator czy Lider konwersacji? Facebook oznacza członków grup

Facebook zapowiada, że to dopiero początek zmian w ramach funkcjonalności grup. W najbliższym czasie zamierza jeszcze bardziej rozbudować ich możliwości.

Przeczytaj również:  Instagram usunie zakładkę "Obserwowanie" dla śledzenia aktywności swoich znajomych
Promuj swoją firmę
Nie dziwi nas to szczególnie, bo grupy na Facebook’u zyskują coraz większą popularność. Powód jest prosty – właściwie każdy, niezależnie od upodobań, znajdzie grono osób, z którymi może współdzielić te upodobania i dzielić się doświadczeniami. Niezależnie, czy jest to młoda mama szukająca porad, czy też miłośnik nowych technologii goniący za nowinkami – Facebook oferuje „coś dobrego dla każdego”.

Nowe wezwanie do działania
4.2/5 - (5 votes)

6 KOMENTARZE

 1. Jestem administratorem na kilku grupach, wszędzie odznaki robią swoją robotę dobrze. Na jednej, w sumie najważniejszej dla mnie grupie tych odznak dodać nie mogę. Nie mam w ogóle sekcji “odznaki” ani przy wejsciu w ustawienia grupe z telefonu, ani z laptopa. Każda inna grupa ma tą opcję, oprócz tej jednej. Czy ktoś wie, jak to włączyć?

  • W poście o Zarządzaniu odznakami opisaliśmy, jak zarządzać odznakami (na dole Link 1.). Odpowiedź, gdzie zarządzać odznakami, znajdziecie Państwo też na samym Facebooku (na dole Link 2.).

   Natomiast nie można “włączyć” odznaki, która jeszcze nikomu nie przysługuje – np. “Założyciel” jeśli żadnego założyciela nie ma w historii grupy. Co do stron (nie grup) wiemy, że odznaki aktywnościowe jak Lider wśród fanów są dostępne od kilku tysięcy obserwujących (Na przykład na stronie z ok. 400 obserwującymi nie mamy żadnych odznak. Natomiast w grupie nawet 2osobowej jest odznaka Administrator, chociaż żadnej innej nikt nie dostał od Facebooka, nie „wypracował”.

   Będziemy wdzięczni za informację, czy udało się rozwiązać problem!

   Link 1.: http://wenet.pl/social-media/jak-zarzadzac-odznakami-na-facebooku-usuwanie/
   Link 2: https://www.facebook.com/help/383114938880295?helpref=faq_content

   Pozdrawiamy!

 2. Witam prowadzę grupę od 2 lat i nagle nie wiadomo z jakiego powodu znikneły mi te odznaki ( wczesniej były ) na chwilę obecną na grupie jest 4000 osob i nie ma w ogole funki odznaki przy administratorze jak również w ustawieniach nie ma tej sekcji

 3. Jeżeli jednej osobie na milion coś się nie spodoba i zgłosi zastrzeżenie, a fb zablokuje ten wpis to już jest stosowanie przemocy i nie przestrzeganie demokracji. to zwykła cenzura w stylu KOMUNISTYCZNYM. Nie o taką wolność walczył Polski naród.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here