Lider wśród fanów – Facebook gratyfikuje zaangażowanie fanów odznaką

15
58675

Lider wśród fanów - Facebook gratyfikuje zaangażowanie fanów odznaką

Od maja na Facebooku przy profilach niektórych użytkowników pojawiła się tajemnicza gwiazdka w kole, wraz z podpisem „Lider wśród fanów”. Facebook tłumaczy, że jest to odznaka, którą zdobyć możemy będąc jednym z najaktywniejszych fanów na danej stronie – reagującym i komentującym posty na stronach.

Lider wśród fanów - Facebook gratyfikuje zaangażowanie fanów odznaką

Na tę chwilę nie można tej odznaki nadać z poziomu administratora strony – jest ona samoistnie przyznawana przez Facebooka. Tylko sam odznaczony widzi powiadomienie „Jesteś liderem wśród fanów! Angażuj się na tej stronie, by utrzymać swój status top fana”. Przeszukałam Facebooka pod tym kątem i widzę, że symbol gwiazdki pojawia się jedynie w kilku pojedynczych miejscach, ku wielkiej uciesze wyróżnionych fanów. Zdobycie odznaki najprawdopodobniej określa algorytm liczbowy.

marketing_lokalny

Jakie są wymagania algorytmu i co trzeba zrobić, aby otrzymać gwiazdkę przy swoim nazwisku? Tego Facebook nam jeszcze nie zdradził. Więcej – opis komunikatu sugeruje, że jest ona tymczasowa, tj. utrzymuje się dopóki użytkownik udziela się na danej stronie. Niektóre firmy, prowadzące swoje profile w social mediach, korzystają z narzędzi podsumowujących zaangażowanie najaktywniejszych fanów oraz organizują konkursy na fana miesiąca. Odznaka „Lider wśród fanów” raczej ich nie zastąpi, ale pomoże utrzymać napięcie wśród fanów podczas ich trwania.

Przeczytaj również:  Facebook uruchamia odznaki weryfikacji dla firm lokalnych

Lider wśród fanów - Facebook gratyfikuje zaangażowanie fanów odznaką

Czy „Lider wśród fanów” to jedyne wyróżnienie przyznawane przez Facebooka, czy to początek czegoś większego?

Do tej pory wśród odznaczeń dla użytkowników znaliśmy tylko niebieskie oznaczenie profilu jako zweryfikowany. Sprawdza się ono w przypadku osób publicznych, jak również wyróżnienie „Bardzo sprawnie odpowiada na wiadomości” przyznawane przez Facebook stronom wg wyznaczonych parametrów.

Lider wśród fanów - Facebook gratyfikuje zaangażowanie fanów odznaką

Obydwa oznaczenia są bardzo korzystne – dla marki lub dla osoby publicznej. Jednak w przypadku „Lider wśród fanów” po raz pierwszy mamy do czynienia z gratyfikacją Facebooka wobec użytkownika prywatnego.

Promuj swoją firmę
Takie wyróżnienie mocno podkreśla ideę Facebooka jako strony opartej na relacjach społecznych i zaangażowaniu użytkowników. Szczególnie jeśli przypomnimy sobie ostatnie zmiany na serwisie: przebudowę news feeda pod kątem poleceń i aktywności znajomych w miejsce marek i firm albo możliwość weryfikacji wiarygodnosci stron przez użytkowników, o których pisaliśmy.

Czekamy na więcej informacji z niecierpliwością, a póki co angażujemy nasze siły na Facebooku – komentujemy i lajkujemy, żeby odznakę z gwiazdką otrzymać!

Nowe wezwanie do działania
4.3/5 - (18 votes)

15 KOMENTARZE

  • Pytanie – co dalej, bonusy dla osób, które są zalogowane na Facebooku 24/7? Bonusy od Googla dla Lokalnych Przewodników, którzy mają właczony transfer danych i lokalizację 24/7 podczas podróży?

   Skoro będą użytkownicy odznaczeni i nieodznaczeni, to czy nie będzie tak zwanych “zwykłych użytkowników”? :)
   Pozdrawiam!

  • Znakomite pytanie – też nie mam tego odznaczenia na moich fanpage’ach.
   Po przeszukaniu przy jakich fanpage’ach do tej pory pojawiła sie odznaka “lider wśród fanów” zauważyłam że najmniejszy z zaobserwowanych miał 12K fanów, a zdecydowana większość miała powyżej 50K fanów.
   Pytanie, czy ilość fanów warunkuje tę odznakę? Facebook nie ma na razie “Lidera” w swoim panelu informacyjnym.

  • Jest taka możliwość – jeśli odznakę masz na stronie na Facebooku – należy wejść na tę stronę. Następnie kliknąć po lewej stronie z menu zakładkę “społeczność” i w niej przy swoim nazwisku znaleźć opcję “włącz/wyłącz” pokazywnaia odznaki lidera.
   Jeśli chodzi o grupę to należy najpierw skomentować dowolny post na grupie. Nastepnie nad komentarzem pokaże się nasza odznaka. Trzeba w nią kliknąć i nastepnie przejść do opcji “Zarządzaj odznakami”. Należy odhaczyć opcję pokazywania odznaki i potwierdzić przyciskiem “Zapisz”.

   Napisz koniecznie, czy sie udało!
   Pozdrawiam!

 1. uznano mnie właśnie za lidera wśród fanów na stronie, na której nie wiem, czy kiedykolwiek cokolwiek skomentowałam, ktoś ogarnia te facebookowe algorytmy? bo ja nie

  • Pewne jest to, że komentowanie to tylko jedna z wielu aktywności, którą Facebook punktuje, w przypadku przyznawania odznaki Lider Wśród Fanów.
   Do mnie docierają bardzo podobne relacje do Twojej, Daga, czyli użytkownik nie komentujący, nie lajkujący postów – ma tę odznakę.
   Jak wiemy liczące się na Facebooka aktywności to:
   – wymiana wiadomości z fanpage’em, albo z administratorem fanpage’a,
   – czytanie postów, nawet bez ich klikania (czyli np. zatrzymywnaie się podczas scrolowania walla na postach fanpage’a),
   – połączenia z fanpage’em (na przykład zameldowanie się w poście Facebookowym na wydarzeniu tego fanpage’a, udostępnienie tych samych postów),
   – ustawienie fanpage’a jako “Obserwowanego” a szczególnie w opcji “Wyświetlaj najpierw”,
   – oczywiste: komentowanie, lajkowanie, reakcje, udostepnianie, zapisywanie postu…

   Czyli podsumowując wszystko ma znaczenie! :)
   Pozdrawiam!

 2. Dostałem tą kwiazdkę przed chwilą odrazu zrezygnowałem, jakieś odznaki… jedyną aktywność jaką przeprowadzałem to może parę komentów w ciągu roku i wiele kliknięć w link do zewnętrznej strony.

 3. jestem bardzo aktywna na jednej stronie, a mimo to nie jestem liderem.. podczas gdy sa nimi osoby, które praktycznie raz na pól roku coś skomentują… bez sensu.

 4. Witam, dziś otrzymałam informacje od FB że zdobywam odznakę nowicjusza za dokonanie pierwszej zmiany . Nie mam pojęcia jakiej zmiany i o co chodzi jak sprawdzić stornę za jaką niby dostałam to odznaczenie ? Dodatkowo w zakładce Edits widnieje strona salonu na który często wchodzę chcąc być anonimowa a pod spodem informacja tak jakbym dodała że mają umiarkowany zakres cen jest napisane oczekujące być może niechcący kliknelam ale w dzienniku aktywności nie mam takiej i formacji . Proszę o udzielenie jakich kolwiek informacji na ten temat .pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here