article background

Buduj wartościowy ruch w e-sklepie z WeNet i TrustMate

Buduj wartościowy ruch w e-sklepie z WeNet i TrustMate

Czy wiesz, że dla 84% konsumentów recenzje online mają ogromne znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych1. My już to wiemy, dlatego podjęliśmy współpracę z TrustMate – zespołem specjalistów oferujących innowacyjne narzędzie do zarządzania opiniami o firmie w Internecie. Nasi klienci poza nowoczesnym sklepem internetowym zyskają teraz również rozwiązanie, które pozwoli pozyskać ruch i zwiększyć konwersje dzięki niezwykłemu systemowi opiniowania.

WeNet + TrustMate = jeszcze lepsza promocja e-sklepów w sieci

Skuteczna sprzedaż zarówno stacjonarna, jak i przede wszystkim internetowa bezpośrednio łączy się z wiarygodnością firmy. Konsumenci chcą bowiem kupować produkty bezpieczne, dobrze wykonane i zgodne z opisem u zaufanych sprzedawców. Jak więc zbudować pozytywny wizerunek i widoczność swojego sklepu w sieci? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zebranie opinii od klientów.

Potrzebujesz do tego sprawdzonego i skutecznego narzędzia, czyli TrustMate, z którym mamy przyjemność ogłosić początek niezwykle obiecującej współpracy. Nasi Doradcy Internetowi tworzą nowoczesne sklepy internetowe – elastyczne i przyjazne użytkownikom. Dbają o ich atrakcyjny wygląd i funkcjonalne działanie. TrustMate poprzez gromadzenie opinii wpływa pozytywnie na decyzje zakupowe klientów sklepu.

Jak działa narzędzie TrustMate?

Dlaczego TrustMate zostało partnerem WeNet? Ponieważ chcemy wspólnie wesprzeć polskich – zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorców w prowadzeniu sklepów internetowych, dbając przy tym o to, aby konwersja zakupów u naszych klientów była jak największa. Udostępniamy więc narzędzia, które nie tylko pomogą świadomie działać w świecie e-commerce, ale również pozwolą rozwijać biznes w sieci.

W WeNet od lat przygotowujemy dla naszych klientów e-sklepy i pomagamy w ich konfiguracji. Jednocześnie proponujemy skuteczne narzędzia i podpowiadamy, jak rozwijać firmę online. Dziś przedstawiamy TrustMate, czyli innowacyjne rozwiązanie stworzone na bazie analizy rynku e-commerce. W końcu już 90% użytkowników Internetu szuka opinii przed dokonaniem zakupu online.

Unikalny na świecie system podpowiedzi treści służy pozyskiwaniu wartościowych i rozbudowanych opinii od konsumentów. Otrzymane za pośrednictwem TrustMate recenzje są nie tylko użyteczne z punktu widzenia czytających je internautów, ale również z perspektywy działań SEO w wyszukiwarce. Co to oznacza w praktyce?

Dzięki narzędziu zbierasz opinie dotyczące firmy oraz produktów, które zachęcają innych kupujących do wyboru Twojego sklepu internetowego. Poza tym możesz w ten sposób zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. A to wszystko dzięki podstawowym usługom dostępnym w TrustMate. A są to między innymi:

  • Certyfikat TrustMate – zwiększa zaufanie użytkowników i buduje pozytywny wizerunek e-sklepu w sieci. Można go uzyskać po zebraniu odpowiedniej liczby opinii i spełnieniu innych określonych wymagań.

  • Widgety – atrakcyjne graficznie narzędzia wyświetlające opinie, które sprawiają, że użytkownik nie musi opuścić strony, aby zapoznać się z treścią recenzji. Dzięki nim możesz prezentować opinie na całej ścieżce zakupowej klienta.

  • Zaproszenia z prośbą o opinię – wysyłane mailem formularze pomagają zebrać recenzje i zwiększyć ruch na stronie. Można je dostosować do swojej marki, a dzięki zawartym w nim podpowiedziom ze słowami kluczowymi uzyskuje się dłuższe i bardziej wartościowe dla Google opinie.

  • Wizytówka firmy – strona TrustMate publikuje biznesowe wizytówki sklepów internetowych. W wyszukiwarce są one wyświetlone wraz z gwiazdkami ocen, które wspomagają budowanie pozytywnego wizerunku marki w sieci.

  • Gwiazdki w Google – zawarte w widgetach i wizytówce mikrodane wyświetlają się w wynikach wyszukiwania w postaci gwiazdek. Dzięki temu marka budzi pozytywne skojarzenia i wyróżnia się na tle konkurencji.

Zwiększ sprzedaż dzięki wartościowym opiniom

W WeNet wdrażamy platformy gotowe do sprzedaży. Premium eShop to bowiem nowoczesny, przyjazny użytkownikom sklep internetowy w technologii PrestaShop. Współpraca z TrustMate zapewni naszym klientom ponadto sprowadzenie wartościowego ruchu za pomocą opinii kupujących. Z rozwiązania korzystają już najwięksi gracze na rynku.

Czym TrustMate wyróżnia się na tle swoich największych konkurentów? Przede wszystkim podwyższoną efektywnością pozyskiwania opinii i ich atrakcyjnym prezentowaniem w sklepach klientów, niespotykaną średnią długością zostawianych recenzji czy też doskonałą obsługą.

Podsumowując – współpraca z TrustMate to szansa dla sklepów internetowych naszych klientów na większą sprzedaż, lepszą pozycję w wyszukiwarce oraz wyświetlanie opinii kupujących bezpośrednio na stronie. W ten sposób możesz zyskać wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć sprzedawać online.

Załóż sklep internetowy z WeNet i skorzystaj z możliwości TrustMate. Łączymy bowiem wiedzę i doświadczenie Doradców Internetowych z niezwykłym potencjałem innowacyjnego systemu opiniowania, aby razem pracować na sukces Twojego sklepu internetowego w świecie online.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce z ofertą na WeNet.pl.

  1. www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17411

Opublikowano: 17.01.2022
Autor: Izabela

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl