article background

Graliśmy dla Mai – XX edycja turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę”

Graliśmy dla Mai – XX edycja turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę”

W sobotę 13 stycznia 2024 roku w Łowiczu odbyła się XX edycja charytatywnego, halowego turnieju piłkarskiego „Gwiazdy na Gwiazdkę”. W łowickim Ośrodku Sportu i Rekreacji rywalizowały 4 drużyny. W ich składach znalazły się osobistości sportu i showbiznesu. „Gwiazdy na Gwiazdkę” to zabawa połączona z niesieniem pomocy potrzebującym. W tym roku bohaterką wydarzenia była 7-letnia Maja Jelonek z Łowicza, zmagająca się z ciężką chorobą.

WeNet był jednym z dwóch głównych sponsorów tego wydarzenia. Kochamy aktywność sportową, a jeżeli oznacza ona jednocześnie pomoc i wsparcie dla potrzebujących – nie zastanawiamy się ani chwili.

W łowickiej hali zameldowali się: Konrad Reszka, Bartosz Kaniecki, Daniel Mąka, Marcin Krzywicki, Marcin Robak czy Piotr Grzelczak. Mogliśmy oglądać również inne osoby związane ze sportem: Sławomira Peszkę, Adriana Mierzejewskiego, Sebastiana Stebleckiego, Dzidosława Żuberka czy Roberta Chwastka.

Udało nam się zebrać ogromne 237 149 złotych dla Mai!

To jest niesamowite! Maja to 7-letnia dziewczynka, której życie to nieustanna walka z rzadką chorobą – Zespołem Retta. Już od pierwszych dni swojego życia dziewczynka doświadczała niepokojących objawów, co skierowało ją na ścieżkę wielu hospitalizacji, wizyt w oddziałach neurologicznych i poradniach genetycznych. Po siedmiu latach nieustającej walki, diagnostycznych badań i prób leczenia, postawiono ostateczną diagnozę.

Maja jest dzieckiem leżącym, karmionym jelitowo. W wyniku choroby ma coraz mniejszy kontakt z rzeczywistością. Jednak istnieje szansa na poprawę jakości życia Mai dzięki intensywnej rehabilitacji, specjalistycznemu sprzętowi oraz stałej kontroli ze strony wielu specjalistów. Niestety, związane są z tym ogromne koszty.

Każdy z Was może dołączyć do zbiórki w serwisie Zrzutka.pl, nazwa: Skarbonka WeNet.

Każda wpłata się liczy!

W imieniu Mai i jej rodziców serdecznie dziękujemy!

 

Wyniki meczów

Qesek Team – Strong Team 1:4

Artyści – GnG Legends 2:4

Strong Team – GnG Legends 3:2

Qesek Team – Artyści 4:5

Artyści – Strong Team 1:1

Qesek Team – GnG Legends 7:2

Klasyfikacja końcowa

1. Strong Team – 7 pkt

2. Artyści – 4 pkt

3. Qesek Team – 3 pkt

4. GnG Legends – 3 pkt

Opublikowano: 15.01.2024
Autor: Łukasz

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl