article background

Iwona Wencel została nową VP HR WeNet Group S.A.

Iwona Wencel została nową VP HR WeNet Group S.A.

WeNet Group S.A., spółka specjalizująca się w doradztwie internetowym, rozpoczyna nowy rozdział w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. W czerwcu br. dołączyła bowiem do zespołu i objęła stanowisko VP HR Iwona Wencel. Jej zadaniem będzie ścisła współpraca z Zarządem oraz Dyrektor Personalną Dorotą Malarską, w celu rozbudowy i umocnienia działu HR, tak aby sprostać potrzebom dynamicznie rozwijającej się organizacji, jaką jest WeNet.

Trendy i wyzwania rynkowe, rozwój technologii, nowe modele pracy zdalnej i hybrydowej, a także zmiany pokoleniowe sprawiają, że funkcja HR musi na nowo przemyśleć sposoby budowania zaangażowania w organizacji, jej sukcesu i siły konkurencyjnej. HR jest strategicznym obszarem w firmie, ale tylko wtedy, kiedy jest prawdziwym partnerem i kontrybutorem w kreowaniu wartości firmy i uwalnianiu jej potencjału, który przede wszystkim leży w ludziach – mówi nam nowa VP HR.

Iwona Wencel podkreśla swoje zaangażowanie w tworzenie partnerskiej relacji pomiędzy działem HR a WeNet Group S.A.: „Cieszę się, że WeNet to rozumie i że będę mogła wspólnie z zespołem Spółki współtworzyć właśnie taki HR. To będzie bardzo ekscytujący projekt i ogromnie się cieszę, że będę miała swój udział w budowaniu przyszłości tej organizacji”.

Warto zaznaczyć, że Iwona Wencel ma bogate doświadczenie zawodowe, które sprawia, że stała się idealną kandydatką na stanowisko VP HR w WeNet Group S.A. Przez wiele lat zdobywała wiedzę jako HR Executive, zarówno w roli senior menedżera, strategicznego partnera, jak i doradcy dla firm polskich oraz międzynarodowych z różnych branż. Jest Prezeską i partnerką zarządzającą firmy WNCL Sp. z o.o., a także założycielką start-upu w sektorze EdTech – platformy HR Power Mentor, która dostarcza transformacyjne programy rozwojowe dla HR Biznes Partnerów.

To również pasjonatka, propagatorka i pionierka wdrażania modelu HR Biznes Partnerstwa w Polsce. Jej zaangażowanie w rozwój tego obszaru przejawia się także poprzez napisanie unikalnej na polskim rynku książki „#HROdNowa. 10 postaw na nowe czasy”, która opisuje skuteczne postawy w HR. Dodatkowo Iwona Wencel jest inicjatorką i członkiem Rady Założycielskiej Ruchu #HROdnowa – inicjatywy zrzeszającej profesjonalistów oraz sympatyków HR, którzy chcą aktywnie działać na rzecz budowania nowej roli i siły w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Opublikowano: 14.08.2023
Autor: Karolina

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl