article background

Jarosław Mikos obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu WeNet Group S.A.

Jarosław Mikos obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu WeNet Group S.A.

Czerwiec br. przyniósł zmiany w zarządzie WeNet Group S.A., spółki specjalizującej się w doradztwie internetowym. Jarosław Mikos został Prezesem Zarządu, zastępując Michała Wrzesińskiego, który powrócił na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej. Jarosław Mikos, jako członek Rady Nadzorczej, już od kwietnia wspierał działania Zarządu w celu wzmocnienia pozycji WeNet jako lidera transformacji technologicznej w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Michał Wrzesiński będzie teraz skupiać się na rozwoju oferty spółki oraz nawiązywaniu partnerstw międzynarodowych.

Jak mówi sam Jarosław Mikos:

WeNet jest liderem transformacji cyfrowej małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Jako pionier digitalizacji, Spółka ma olbrzymi potencjał wzrostu poprzez innowacje produktowe z wykorzystaniem technologii AI oraz dobre zrozumienie potrzeb i aspiracji naszych klientów. Objęcie funkcji Prezesa Zarządu w Grupie WeNet stanowi dla mnie inspirujące wyzwanie zawodowe. Moim celem jest ugruntowanie pozycji Spółki jako lidera rynku.

W tym miejscu warto wspomnieć, że kariera Jarosława Mikosa zaczęła się od ukończenia studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1995 roku swoją działalność zawodową rozpoczął w Deloitte & Touche w Departamencie Doradztwa Gospodarczego, a następnie pracował jako Senior Konsultant w Coopers & Lybrand. W latach 1997-1999 był managerem w londyńskim biurze PwC, a następnie wicedyrektorem w Departamencie M&A i Prywatyzacji. Od 2000 roku związany z Energis Polska, gdzie pełnił różne funkcje, od Członka Zarządu odpowiedzialnego za rozwój biznesu, przez CFO, po CEO tej firmy.

Kolejnym etapem bogatej kariery było połączenie w 2005 roku Energis Polska z GTS Polska, gdzie został Prezesem Zarządu. Od 2006 do 2010 prowadził działalność inwestycyjną, a w latach 2011-2013 pełnił funkcję Prezesa Magna Polonia, gdzie przeprowadził proces restrukturyzacyjny. Przez kolejne cztery lata był związany z Grupą Wirtualna Polska jako Przewodniczący Rady Nadzorczej oddelegowany do nadzoru nad Zarządem Spółki.

Warto również wspomnieć o doświadczeniu Jarosława Mikosa jako Prezesa Zarządu spółki Polskie ePłatności S.A., należącej do trzech największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych oraz o czasie spędzonym na czele IAI S.A. (najpierw jako Przewodniczący Rady Nadzorczej, a później Prezes Zarządu). Firma ta specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania m.in. dla sklepów internetowych.

Długoletnie doświadczenie Jarosława Mikosa w zarządzaniu i doradztwie sprawia, że ma on bogatą wiedzę na temat budowania szybko rozwijających się i niezwykle sprawnych organizacji. Niepodważalnym atutem nowego Prezesa jest również znajomość regulacji rynku FinTech, zwłaszcza w branży e-commerce, a także umiejętność przeprowadzania przekształceń, restrukturyzacji, fuzji i przejęć oraz zwiększania sprzedaży – dziedzinach, w których odnosił przez lata ogromne sukcesy. Nie bez powodu Jarosław Mikos uchodzi za inspirującego mentora i twórcę zwycięskich zespołów.

Przed WeNet Group S.A. kolejny niezwykle ekscytujący etap rozwoju na czele z nowym Prezesem Zarządu.

Opublikowano: 16.08.2023
Autor: Karolina

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl