article background

Najlepsi młodzi sportowcy 2022 roku uhonorowani przez fundację Roberta Korzeniowskiego

Najlepsi młodzi sportowcy 2022 roku uhonorowani przez fundację Roberta Korzeniowskiego

W sobotę 3 grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie miała miejsce uroczysta gala fundacji Roberta Korzeniowskiego. Podczas wydarzenia uhonorowani zostali młodzi sportowcy klubu RK Athletics, trenerzy, a także promotorzy sportu wśród dzieci i młodzieży. Gospodarzem był sam Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, który na co dzień promuje aktywny styl życia i zasady fair play. Polski lekkoatleta jest też oficjalnym partnerem marki WeNet.

Wydarzenie dostarczyło uczestnikom mnóstwa wrażeń. Było prawdziwym świętem dla środowiska sportowego, a więc dla młodych zawodników, ich rodziców, trenerów i promotorów sportu. W trakcie gali uhonorowanych zostało 38 adeptów m.in. takich dyscyplin lekkoatletycznych jak bieganie, chód sportowy, skok w dal czy rzut oszczepem. Dyplomy i medale dostali zawodnicy z różnych kategorii wiekowych.

Klub sportowy RK Athletics prowadzi sam Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski. Jest on głównym trenerem w klubie i ambasadorem misji fundacji. Jej celem jest edukowanie młodzieży poprzez sport, rozwijanie pasji, kształtowanie odpowiednich postaw oraz budowanie fundamentu dla przyszłego rozwoju indywidualnego zawodników. Robert Korzeniowski odpowiada za program merytoryczny zajęć. Prowadzi treningi chodowe i odkrywa nowe młode talenty. W działaniach tych wspiera go na co dzień zespół specjalistów i trenerów, wśród których są też medaliści i multimedaliści.

Sport to nie tylko rywalizacja sportowa i codzienny trud, to również indywidualny codzienny rozwój i nauka budowania relacji w grupie. Najwięcej radości daje mi poczucie, że treningi lekkoatletyczne stają się okazją do wszechstronnego rozwoju młodzieży, inspirują i motywują do podejmowania wyzwańskomentował podczas gali Robert Korzeniowski, założyciel i mentor fundacji. – Dzisiejsze spotkanie jest dumą fundacji, świętem dla wszystkich pasjonatów sportu, okazją do uhonorowania osiągnięć sportowych, ale też dniem, w którym dzielimy się pasją i snujemy plany na przyszłość. W moim odczuciu sport jest ważnym fundamentem rozwoju osobistego i daje trwałą podstawę do śmiałego patrzenia w przyszłość – dodał Robert Korzeniowski.

Na gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego byli obecni znani sportowcy, ale też przedstawiciele władz samorządowych miasta, partnerzy strategiczni i sponsorzy fundacji. Nagrody dla zawodników ufundowała marka WeNet, która od ponad roku jest sponsorem wielu aktywności, jakie podejmuje fundacja Roberta Korzeniowskiego.

Uroczyste wydarzenie zakończyło tegoroczny sportowy sezon. Było podsumowaniem osiągnięć fundacji i klubu RK Athletics oraz inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań i wspierania młodych sportowców i ich trenerów. Kto wie, może wśród osób obecnych na gali znaleźli się przyszli mistrzowie olimpijscy.

Historia Roberta Korzeniowskiego jest doskonałym przykładem na to, jak można połączyć doświadczenie sportowe z biznesem oraz jak swoim przykładem inspirować innych do podejmowania wyzwań i łączenia pasji z codziennym wysiłkiem i systematyczną pracą. Cieszymy się, że WeNet aktywnie wspiera tego rodzaju inicjatywy. Jesteśmy związani z Robertem Korzeniowskim od ponad roku i cały czas ściśle współpracujemy i wspieramy jego działania na wielu polach nie tylko biznesowych, ale również edukacyjnych – mówi Anna Pszczółkowska, Business Development & Communication Director WeNet Group S.A.Misja fundacji Roberta Korzeniowskiego i klubu RK Athletics doskonale współgra z wartościami, którymi kieruje się marka WeNet, ponieważ opierają się one na edukacji sportowej całych rodzin, inspirują do wychowania przez sport w duchu fair play, angażują do wspólnej realizacji sportowych pasji. W tym roku ufundowaliśmy nagrody dla wyróżnionych sportowców – dodaje Anna Pszczółkowska.

Warto też wspomnieć, że fundacja Roberta Korzeniowskiego opiekuje się także sportowcami w Ukrainy. Jak wiadomo, wsparcie tej grupy miłośników sportu jest dziś bardzo istotne. Dodaje otuchy w trudnym czasie, umożliwia sportowcom kontynuację treningów, rozwijanie się i zdobywanie medali. I to wszystko pod skrzydłami samego mistrza olimpijskiego.

Opublikowano: 12.12.2022
Autor: Sylwia

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl