article background

Przemysław Żur nowym Prezesem firmy WeNet

Przemysław Żur nowym Prezesem firmy WeNet

W październiku na czele Zarządu WeNet stanął Przemysław Żur związany ze spółką od 2020 roku. W funkcji Prezesa zastąpił Michała Wrzesińskiego, który został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej WeNet. Głównym zadaniem Michała Wrzesińskiego jest dalsze przyspieszanie wzrostu i rozwoju firmy, która zajmuje się cyfrową transformacją sektora MŚP i pomaga przedsiębiorcom promować się w Internecie. Nowy Prezes chce natomiast wspierać obecnych klientów i utrzymywać z nimi dobre relacje, ale też docierać do kolejnych przedsiębiorstw i zwiększać rozpoznawalność marki WeNet wśród małych i średnich firm.

Przemysław Żur ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami w procesach zmian i rozwoju. Ważne są dla niego nie tylko kompetencje twarde, ale także umiejętności miękkie, z których korzysta podczas realizacji projektów. Menedżer podkreśla, że bardzo lubi pracę z ludźmi i budowanie inkluzywnej kultury organizacyjnej. Jego współpracownicy doceniają jego umiejętności analityczne, które razem z nastawieniem na pracę zespołową i otwartością, wpływają na odnoszenie sukcesów biznesowych.

Cieszę się, że będę miał okazję rozwijać i wzmacniać pozycję biznesową WeNet jako firmy od lat oferującej skuteczne rozwiązania w zakresie marketingu i sprzedaży online dla małego i średniego biznesu. WeNet to doświadczony i największy w Polsce zespół doradców internetowych, którzy pomagają swoim klientom być widocznym w Internecie. Tworzą dla nich strony WWW oraz e-sklepy, realizują działania z zakresu marketingu internetowego oraz efektywnie zwiększają sprzedaż usług i towarów w sieci – mówi Przemysław Żur, Prezes Zarządu WeNet. – Chcę zarówno rozwijać potencjał firm, które nam zaufały – a jest ich ponad 50 tysięcy, ale również skierować ofertę WeNet do kolejnych przedsiębiorstw z sektora MŚP. Naszym celem jest zwiększenie rozpoznawalności marki wśród małych i średnich firm, przekonanie przedsiębiorców, że marketing internetowy jest skutecznym sposobem na budowanie pozycji rynkowej oraz wzrost biznesu – dodaje Przemysław Żur.

Zanim Przemysław Żur dołączył do WeNet, to pełnił funkcję członka Executive Committee UPC Polska. Zarządzał obszarem Sprzedaży i Obsługi Klienta oraz Rozwoju Rynku. Kierował zespołem ponad 1000 osób we wszystkich kanałach sprzedaży i obsługi – online i offline. Był odpowiedzialny zarówno za segment klientów indywidualnych, jak i małych przedsiębiorstw.

Przemysław Żur przez 11 lat pełnił funkcję konsultanta i menedżera w globalnej firmie doradztwa strategicznego Kearney. Pracował dla ponad 30 klientów i realizował ponad 40 projektów: w kilku krajach Europy – od Grecji po Holandię, ale też w Singapurze czy Australii. Miał również okazję pracować jako konsultant dla kilku największych firm w Polsce i liderów wśród swoich obszarów – przede wszystkim dla branży telekomunikacyjnej.

Opublikowano: 09.12.2022
Autor: Sylwia

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl