Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 29 lutego br. Grupa Semergy, w której skład wchodzą spółki: Sunrise System, Artefakt, Grupa TENSE, Semahead i Widzalni.pl, dołączyła do WeNet Group S.A. Dotychczasowe warunki współpracy wynikające z podpisanych umów nie ulegają zmianie. Jednocześnie zapewniamy, że priorytetem naszych działań jest kompleksowa i profesjonalna obsługa naszych Klientów oraz dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań dla ich biznesów. W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Zarząd WeNet Group S.A.

article background

,,WeNet liderem transformacji technologicznej w dobie AI’’. Konferencja prasowa

,,WeNet liderem transformacji technologicznej w dobie AI’’. Konferencja prasowa

8 marca odbyła się konferencja prasowa pt. ,,WeNet liderem transformacji technologicznej w dobie AI’’. W trakcie spotkania organizatorzy zaprezentowali i przedyskutowali wpływ sztucznej inteligencji na rozwój współczesnej organizacji. Firma WeNet jako lider cyfrowej transformacji w sektorze MŚP planuje wdrożenie narzędzi opartych na AI zarówno na poziomie procesów biznesowych wewnątrz organizacji, jak i w postaci innowacyjnych produktów, które już wkrótce znajdą się w ofercie firmy. Podczas konferencji prelegenci opowiedzieli także o perspektywach rozwoju WeNet jako AI Driven Organisation, która będzie używać AI na wielu poziomach.

W środę 8.03.2023 r. w Polskiej Agencji Prasowej (PAP) odbyła się konferencja prasowa pod tytułem ,,WeNet liderem transformacji technologicznej w dobie AI’’. Prelegentami byli członkowie zarządu WeNet oraz przedstawiciel firmy AI REV, która projektuje indywidualne rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji.

Dziś o technologii AI mówi się bardzo dużo. I nie bez powodu. Sztuczna inteligencja staje się już głównym czynnikiem stymulującym rozwój nowoczesnego przedsiębiorstwa oraz jego pracowników. WeNet jako dostawca rozwiązań online dla biznesu, sięga po sztuczną inteligencję, aby ulepszyć swoje usługi i wzmocnić rynkową pozycję swoich klientów, czyli przedsiębiorstw z sektora MŚP. AI ma pomóc działać szybciej, lepiej i efektywniej.

WeNet jest największym polskim doradcą internetowym, liderem w digitalizacji polskich firm. Żeby wesprzeć naszych klientów, stworzyliśmy model sztucznej inteligencji oparty o nasze własne treści contentowe tłumaczy Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet Group. – Chcielibyśmy, żeby nasi klienci za każdym razem widzieli korzyść zastosowanych rozwiązań. Nasza rola polega na tym, że wyszukujemy, tworzymy i wprowadzamy to, co jest dziś najlepsze na rynku. Robimy to, aby firmom było łatwiej w biznesie i żeby mogły się rozwijaćdodaje Michał Wrzesiński.

Wykorzystany w WeNet model sztucznej inteligencji został stworzony we współpracy z firmą AI REV specjalizującej się w projektowaniu rozwiązań AI dla biznesu. Inżynierowie firmy są wykwalifikowani w różnych dziedzinach np. w przetwarzaniu języka naturalnego, przetwarzaniu obrazów (wizji komputerowej), sieciach neuronowych. Wykorzystywany przez WeNet algorytm AI będzie się uczył na bazie ponad miliona tekstów (1 mld znaków). To największa baza artykułów i grafiki na polskim rynku.

Warto też zaznaczyć, że wbrew obawom wielu osób, sztuczna inteligencja nie zastąpi człowieka, a jedynie pomoże mu sprawnie wykonywać pracę i pozwoli zaoszczędzić czas.

Sztuczna inteligencja nie jest na takim etapie, żeby zastąpić człowieka, z wyjątkiem pewnych wąskich zastosowań. Natomiast AI może być fantastycznym narzędziem, by nasza praca była bardziej efektywna i pozwalała skoncentrować się na tym, co najważniejszeprzekonuje Katarzyna Jezierska, członek zarządu WeNet Group. – Mali i średni przedsiębiorcy mają znacznie bardziej ograniczony dostęp do sztucznej inteligencji niż duży gracze na rynku. Nie mają fachowców od AI ani czasu, żeby się tym zajmować. Dlatego w ich przypadku najbardziej efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji wiąże się z gotowymi rozwiązaniami, które przynosi im ekspert, jak choćby nasz doradca internetowydodaje Katarzyna Jezierska.

AI to zdolność technologii do postrzegania, wnioskowania, samodzielnego przystosowania się do zmiennych warunków, podejmowania skomplikowanych decyzji, zdolność uczenia się i abstrakcyjnego myślenia. W ostatnim czasie technologia AI staje się coraz bardziej popularna i częściej stosowana przez przedsiębiorców. Szybki rozwój elektroniki oraz informatyki sprzyja rozwojowi tej dziedziny nauki.

W przyszłości coraz więcej właścicieli firm będzie chętnie korzystać z takich praktycznych rozwiązań. Wszystko po to, aby ułatwić im prowadzenie biznesu w obliczu codziennych wyzwań.

Opublikowano: 10.03.2023
Autor: Sylwia

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl