article background

WeNet przygotowuje się do świąt, niosąc pomoc potrzebującym

WeNet przygotowuje się do świąt, niosąc pomoc potrzebującym

Pracownicy WeNet również w tym roku aktywnie uczestniczą w świątecznych inicjatywach pomocowych. Tegoroczna akcja obejmuje zbiórki darów rzeczowych dla placówek opiekuńczych, wsparcie schronisk dla zwierząt oraz udział w kiermaszach, z których środki trafią do najbardziej potrzebujących. Razem możemy więcej i nawet drobny wkład znaczy bardzo dużo! Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i aktywnościom pomocowym świąteczna atmosfera dotrze do obdarowywanych i sprawi, że ich życie stanie się odrobinę łatwiejsze i wypełni się pogodą ducha.

Magia świąt niezmiennie ogarnia pracowników WeNet, którzy również w tym roku, z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w świątecznych akcjach charytatywnych. Niesienie pomocy wymaga determinacji, poświęcenia i refleksji, dlatego też postanowiliśmy połączyć siły i działać zespołowo. Poprzez realną pomoc w postaci darów rzeczowych i zbiórek pieniężnych wspieramy osoby i organizacje, które każdego dnia pracują z najbardziej potrzebującymi.

W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć podkarpacką Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Nienadowej, która sprawuje całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi trwale lub czasowo opieki ze strony własnej rodziny. Przebywają tam dzieci wymagające szczególnej opieki, mające trudności w przystosowaniu się do życia w rodzinie. Aktualnie grupa podopiecznych liczy 30 dzieci w wieku od 2 do 21 lat. Dla wszystkich przygotowaliśmy świąteczne paczki.

Każde z dzieci przekazało nam listę najbardziej potrzebnych prezentów, a nasi pracownicy (z biur regionalnych w całej Polsce, indywidualnie lub zespołowo) w roli św. Mikołaja sprezentowali dzieciom wymarzone upominki. Nie były to jednak wymyślne rzeczy, lecz głównie przedmioty podstawowej potrzeby: ubrania, obuwie, bielizna, piżamy, czapki, rękawiczki itd. Najmłodsze dzieci dostały też zabawki.

Przekazaliśmy również słodycze i przekąski na podwieczorek (owocowe musy, zbożowe ciastka, rogaliki), o które prosiła dyrekcja placówki oraz kosmetyki do podstawowej codziennej higieny i pielęgnacji tj. szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów, balsamy, dezodoranty, kremy, kosmetyki do pielęgnacji twarzy itp. Efektem naszego wsparcia są dwie palety transportowe, które już zostały przekazane z centrali WeNet w Warszawie potrzebującym dzieciom.

Cieszymy się, że nasze inicjatywy pomocowe spotkały się z tak dużym odzewem ze strony pracowników WeNet. To dowód na to, że niesienie pomocy pozwała sięgnąć do głębszych pokładów dobra i refleksji, że wyzwala w nas czystą radość z dzielenia się i dawania innym. Zawsze skupiamy się na tym, aby nasze działania były konkretne i rzeczowe, ponieważ tylko wtedy akcja pomocowa ma sens. Cieszymy się również z tego, że magia świąt zachęciła tak wiele osób do podjęcia działania. To napawa optymizmem. Razem możemy więcej, zarówno jako zespół w codziennej pracy, jak i po godzinach, niosąc nawet drobną pomoc potrzebującym – podsumowuje koordynator akcji Anna Pszczółkowska, Business Development & Communication Director WeNet.

W tegorocznym kiermaszu świątecznym nasi pracownicy prezentowali swoje wyroby DIY (świąteczne wianki, biżuterię, przypinki i czapki). Nie zabrakło również wytworów plastycznych podopiecznych organizacji Warsztat Terapii Zajęciowej z Krakowa. Wystawiliśmy zrobione przez nich bombki, kartki świąteczne, filcowe maskotki i ozdoby na choinkę, kubki, torby itp. Udało nam się zebrać kilkaset złotych na rzecz organizacji.

Atmosfera świąt dotarła również do zwierzaków ze schroniska w tym roku pomagamy przytulisku Uszy do Góry, zbierając karmę, szelki, obroże, wełniane kołdry, legowiska, gryzaki i inne niezbędne na co dzień rzeczy.

To już nasza kolejna świąteczna zbiórka na rzecz zwierząt – niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Nawet w czasach, kiedy dotykają nas podwyżki i inflacja, nie brakuje miłośników zwierząt, którzy chętnie angażują się w organizowaną przeze mnie akcję świąteczną. Podopieczni przytuliska i ich opiekunowie, choć na chwilę będą mogli odetchnąć z ulgą i czerpać radość z atmosfery świąt oraz cieszyć się efektami zbiórki. Liczymy, że potrzeby zwierzaków dzięki takim inicjatywom jak nasza zostaną zabezpieczone na dłuższy czas – komentuje Michał Buźniak, inicjator zbiórek dla zwierząt w WeNet.

Niebawem również zostanie uruchomiona e-skarbonka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która umożliwi pracownikom i partnerom biznesowym szybkie i intuicyjne przekazanie środków finansowych. Wspólnie z WOŚP zagramy pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Opublikowano: 21.12.2022
Autor: Sylwia

Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl