Darmowe banki zdjęć. Odkryj najciekawsze opcje!

1
315

Darmowe_banki_zdjec_Odkryj_najciekawsze_opcje

Szukasz zdjęć, które wzbogacą Twoją stronę lub wpis na blogu? A może potrzebujesz grafik do publikacji w mediach społecznościowych? Jasne, możesz zatrudnić fotografa albo samodzielnie robić fotki, ale możesz też skorzystać z prostszego sposobu, czyli wybrać darmowy bank zdjęć. Poniżej prezentujemy adresy, które warto odwiedzić. 

Kіedy skorzystać z banku zdjęć? 

Darmowe banki zdjęć to miejsca, gdzie możesz ściągać materiały i wykorzystywać je do własnych celów (również komercyjnych). Każdy serwis ma swoją politykę, dlatego przed użyciem danego materiału koniecznie zerknij na zasady licencji. 

Bank zdjęć to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują fotografii, by uatrakcyjnić treści dotyczące oferty firmy. Każdy post, artykuł czy wpis na blogu przykuwa uwagę użytkowników tytułem, ale także grafiką. Dlatego, żeby generować ruch, zadbaj o merytoryczną treść, jak również o przyciągającą wzrok formę wizualną. 

marketing_lokalny_v1

Pixabay

Jeden z najpopularniejszych banków zdjęć i filmów, a nawet muzyki. Jak zapewniają twórcy, znajdziesz tu ponad 3 miliony materiałów. Popularność Pixabay świadczy o użyteczności serwisu, ale trzeba uważać na zdjęcia, które są zbyt często wykorzystywane. Bo jakoś tak głupio mieć tę samą grafikę na stronie, co konkurencja.

Przeczytaj również:  Jakie wyzwania czekają na branżę marketingową?

pixabay

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku

Unsplash 

Przychylnoścіą użytkowników cieszy się również serwis Unsplash, który generuje 16 miliardów wyświetleń zdjęć miesięcznie. Dostępne tu materiały są w większości bezpłatne i możesz wykorzystywać je do celów komercyjnych bez pytania o pozwolenie. Dzięki precyzyjnemu podziałowi na kategorie łatwo wyszukasz interesujące Cię treści.

unsplash

Pexels 

Potrzebujesz serwisu po polsku? Zajrzyj na Pexels. Strona wygląda bardzo podobnie jak dwie wyżej opisane. Masz tu do dyspozycji wyszukiwarkę, kategorie i tematy na czasie. Jeśli szukasz filmów, również je tu znajdziesz. 

pexels

Gratisography 

Poszukujesz zdjęć w dziwnym stylu? Na przykład arbuza w okularach przeciwsłonecznych? Albo pingwina w cylindrze? Koniecznie sprawdź Gratisography. Wprawdzie jest tu mniej fotek, niż w trzech poprzednich miejscach, ale za to są to materiały bardziej niszowe i nieraz naprawdę wykręcone. 

grastio

Foodiesfeed

Prowadzisz restaurację? A może jesteś twórcą bloga o jedzeniu? Na pewno zainteresują Cię zdjęcia dostępne na Foodiesfeed. Znajdziesz tu niemal 2 tysiące fotografii z żywnością: od owoców i warzyw, przez fast food, po ciasta i napoje.

Przeczytaj również:  Uszyte na miarę, czyli marketing zintegrowany w małej firmie

food

Promuj swoją firmę

SSP

Pozostajemy przy tematycznych bankach zdjęć. Na SSP dostępne są materiały związane z biurem, a więc: telefony, klawiatury, biurka oraz panie i panowie pochłonięci pracą umysłową. Z tego źródła zapewne skorzystasz, jeśli prowadzisz księgowość, biuro rachunkowe i inne tego typu działalności.

ssp

Chcesz robić unikalne zdjęcia samodzielnie? 

Sprawdź nasz poradnik: Jak tworzyć zdjęcia na stronę WWW, które przykują uwagę klientów? 

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here