Instagram usunie zakładkę “Obserwowanie” dla śledzenia aktywności swoich znajomych

0
2535

 Instagram_usunie_zakladke_Obserwowanie

Sieć społecznościowa Instagram usunie zakładkę “Obserwowanie”, dzięki której można śledzić polubienia, subskrypcje i komentarze osób, które obserwujesz, powiadamiają w BuzzFeed.

Kiedy zniknie zakładka „Obserwowanie” z kont użytkowników?

Instagram zaczął stopniowe usuwanie tej zakładki z kont użytkowników jeszcze w sierpniu tego roku. O wprowadzeniu ostatecznych zmian Instagram poinformował 7 października. Przewiduje się, że zakładka “Obserwowanie” powinna zniknąć do końca tego tygodnia.

Dla przypomnienia, zakładka “Obserwowanie” pojawiła się na platformie w 2011 roku. Niektórzy użytkownicy do tej pory nie mają świadomości, że informacje, dotyczące ich aktywności na profilu, polubionych zdjęć, skomentowanych postów były dostępne dla innych osób. Jakiś czas temu na naszym Blogu pisaliśmy o tym, że Instagram na wszelkie sposoby walczy z przemocą słowną, hejtem i niechcianymi znajomościami. Tym razem założyciele platformy wzięli się za usunięcie zakładki “Obserwowanie”, na którą bardzo często narzekali użytkownicy i która często była powodem krytyki tej sieci społecznościowej. To nie wszystko – zdaje się, że podobny kierunek działań obrał także Facebook, który być może już wkrótce będzie bez lajków.

Przeczytaj również:  Jakie treści publikować w Social Mediach? 15 pomysłów na posty

https://twitter.com/gOODMANJed/status/1181485490534567937

Jak będzie wyglądało konto na Instagramie po zmianach?

Aby sprawdzić, czy zakładka jest jeszcze dostępna na Twoim koncie, musisz kliknąć w “serduszko” na dole profilu Instagrama. Po czym u góry wybierasz potrzebną zakładkę spośród dwóch dostępnych: “Ty” i “Obserwowanie”.Jak_bedzie_wygladalo_konto_na_Instagramie_po_zmianach

Gdy zmiany zaczną obowiązywać, kliknięcie ikony “serduszka” spowoduje wyświetlenie tylko działań powiązanych bezpośrednio z kontem użytkownika.Instagram_OldvsNew

Według szefa produktu na Instagramie, Vishal’a Shah’a, zakładka “Obserwowanie” została usunięta w celu uproszczenia i ograniczenia funkcji, o istnieniu której większość użytkowników nawet nie wiedziała. “People didn’t always know that their activity is surfacing. So, you have a case where it’s not serving the use case you built if for, but it’s also causing people to be surprised when their activity is showing up”, powiedział Shah.

Jest to zmiana, która prawdopodobnie pozytywnie wpłynie na wizerunek Instagrama, gdyż zakładka “Obserwowanie” była źródłem konfliktu dla wielu użytkowników.

 

Źródło: https://www.buzzfeednews.com/article/katienotopoulos/instagrams-following-activity-tab-is-going-away

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here