Google Tłumacz zaktualizował interfejs. Które funkcjonalności zostały ulepszone?

2
3573

Google Tłumacz zaktualizował interfejs. Które funkcjonalności zostały ulepszoneMinęło już 12 lat od kiedy pojawił się Google Tłumacz. Od tamtej pory bardzo zmieniły się jego techniczne możliwości. Na początku użytkownicy mogli wykonywać tłumaczenia tylko z dwóch języków – angielskiego i arabskiego. Teraz baza tłumacza posiada 103 języki!

28 listopada, James Kuczmarski – Product Manager Google Translate – napisał na Blogu: „Tłumacz Google stał się podstawowym narzędziem do komunikacji w różnych językach. Niedawno została przeprojektowana witryna Tłumacza, aby ułatwić korzystanie z niej”.

Nowy interfejs Tłumacza Google

Nowy interfejs Tłumacza Google

Google Tłumacz stał się bardziej przyjazny dla użytkownika, zgodny z innymi produktami Google’a i łatwiejszy w nawigacji. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na działanie systemu, ale uczyniły, że uzyskanie tłumaczenia stanie się prostsze i wygodniejsze.

Ogólny układ nadal składa się z dwóch części – użytkownik może wstawić oryginalny tekst do przetłumaczenia po lewej stronie, a jego wynik pokaże się po prawej stronie. Pole do wpisania treści oraz napisy zostały powiększone, a przyciski – wyraźne i bardziej zaokrąglone.

Dodatkowe funkcje Tłumacza Google

Nowy interfejs Google Tłumacza skupia swoich użytkowników na funkcjach, które dotąd były słabo widoczne. Na przykład, nie wszyscy wiedzieli, że tłumacz zawsze miał możliwość tłumaczenia dokumentów. Prawdopodobnie dlatego, że przycisk przesyłania plików był niewidoczny. Teraz został on umieszczony w lewym górnym rogu i trudno go nie zauważyć. Formaty dokumentów, które aktualnie obsługuje Google Tłumacz to: .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls i .xlsx.

Przeczytaj również:  Marketing społeczny dla firm – 7 przykładów kampanii, które warto znać

W dolnej części pól tekstowych zostały umieszczone dodatkowe trzy przyciski: “Historia”, “Zapisano” i “Społeczność”.

Nowy interfejs Tłumacza Google

Klikając w przycisk “Historia” użytkownik może zobaczyć historię swoich poprzednich tłumaczeń słów i wyrażeń.Nowy interfejs Tłumacza GoogleDrugi przycisk pokazuje listę zapisanych kluczowych wyrażeń. Możemy dzięki temu wyróżnić we własnym słowniku często poszukiwane przez nas słowa i frazy.Nowy interfejs Tłumacza GoogleTrzeci przycisk kieruje do strony “Społeczność Tłumacza Google”, gdzie każdy użytkownik może zgłosić prośbę o pomoc w ulepszeniu usługi.Nowy interfejs Tłumacza GoogleDodatkowa aktualizacja, która została obecnie wprowadzona, ułatwi użytkownikom proces zapisywania i organizowania plików z poprzednich tłumaczeń, które już są w bazie danych translatora. Teraz istnieją specjalne tagi dla każdego zapisanego tekstu, które ułatwią znalezienie potrzebnego tłumaczenia. Ponadto jeśli użytkownik od czasu do czasu tłumaczy na kilka różnych języków, to teraz Google Tłumacz pozwoli na sortowanie plików w grupy.

Co więcej deweloperzy Tłumacza Google umożliwili dostosowanie witryny do rozmiaru ekranu komputera, tabletu lub smartfonu użytkownika. Aby to sprawdzić wystarczy zmienić szerokość okna przeglądarki, a system automatycznie przełączy się z trybu dwukolumnowego do trybu pojedynczej kolumny.

Przeczytaj również:  Performance marketing - jak działa reklama efektywnościowa?

 

Źródło: https://www.blog.google/products/translate/new-look-google-translate-web/

Nowe wezwanie do działania
4.7/5 - (3 votes)

2 KOMENTARZE

  1. Tłumacz Google to chyba najpopularniejsze na świecie narzędzie do tłumaczenia tekstów z danego języka na inny i jest w pełni za darmo. A teraz jeszcze ten nowy wygląd witryny… strona jest prosta i czytelna.

  2. Mnie najbardziej ciekawią mozliwości Społeczności Tłumacza Google – sama jestem najwierniejszym jak się da użytkwonikiem Google Translate i już badam możliwości “społecznosci…”

    Rozumiem, że to coś na kształt “kontroli” tłuamczeń Google – bardzo ciekawa rzecz. Google dał użytkownikom weryfikowac tłumaczenia, mam nadzieję, że to nie bedzie prowadizło do nadużyć. :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here