Tryb ciemny w aplikacji Messenger – jak włączyć czarne tło na Facebooku?

2
3675

Tryb ciemny w aplikacji Messenger, czyli Ciemność widzę!

Messenger na czarnym tle? Większość użytkowników Internetu przyzwyczajona jest do klasycznego, książkowego modelu czytania – czarne na białym. Niestety, duża ilość pracy przed monitorem z mocnym, jasnym tłem męczy nasze oczy, dlatego funkcja przełączenia się na „Tryb nocny” jest coraz popularniejsza. Pisaliśmy już, że YouTube wprowadził tryb nocny i inne nowości, teraz kolejna aplikacja – komunikator Messenger – poszedł w jego ślady, ku uciesze tych, którzy lubią czarne tło.

Jak włączyć tryb nocny w Messenger?

Najpierw w dowolnym czacie w aplikacji Messenger należy wysłać komuś w wiadomości emoji księżyca. Następnie w oknie rozmowy spadnie na nas „deszcz księżyców” – podobny jak podczas wysyłania komuś serduszka przez aplikację. Od tej pory w głównym menu aplikacji znajdziemy przycisk przełączenia się w tryb nocny. Wystarczy go przełączyć i już możemy cieszyć się trybem nocnym.

Tryb ciemny w aplikacji Messenger, czyli: Ciemność widzę!Tryb ciemny w aplikacji Messenger, czyli: Ciemność widzę!

Jak działa tryb nocny w Messenger?

Tło w aplikacji będzie zupełnie czarne, dymki konwersacji jasno szare, a tekst zupełnie biały. Dymki współrozmówcy wciąż możemy zdefiniować dowolnym kolorem z palety Messengera w opcji „Dostosuj czat”. Z informacji w oknie dialogowym wiemy, że tryb nocny nie działa jeszcze na wszystkich ekranach Messengera – prace wciąż trwają.

Przeczytaj również:  Jak korzystamy z Internetu i mediów społecznościowych? Raport 2023

Tryb ciemny w aplikacji Messenger, czyli: Ciemność widzę!Tryb ciemny w aplikacji Messenger, czyli: Ciemność widzę!

Czy tryb nocny mniej męczy oczy?

Problem przemęczonych oczu w trakcie pracy z komputerem lub telefonem jest złożony. Główną przyczyną zmęczonych oczu jest długi czas patrzenia na krótki dystans oraz niedostateczna ilość snu. Dalej dopiero długa ekspozycja na jasne, białe światło ekranów oraz niedostateczna liczba mrugnięć na minutę, co wysusza gałkę oczną. Dlatego też warto mieć świadomość, że tryb nocny pomaga oczom, ale ważniejszą rolę odgrywa robienie sobie przerw na patrzenie w dal, zdrowy sen w odpowiednio długich, regularnych dawkach i dbanie o nawilżenie oka.

Czy tryb nocny oszczędza baterię w telefonach?

Tak! Bateria w smartfonie nie ma łatwego życia, eksploatujemy ją na aplikacje, gry, funkcjonalności, a ładujemy krótko i z przerwami – jednak to właśnie jasny wyświetlacz pochłania najwięcej energii. Dlatego też włączenie ergonomicznego trybu lub trybu nocnego w aplikacjach z których często korzystamy – na przykład Messenger czy YouTube, pomoże zmniejszyć zużycie baterii.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (3 votes)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here