Jak zarządzać odznakami na Facebooku – usuwanie

0
12578

Jak zarządzać odznakami na Facebooku – usuwanie

Na Facebooku, w grupach oraz na lubianych stronach, od miesięcy pojawiają się coraz nowsze odznaki dla osób zaangażowanych w tworzenie na nich treści, komentowanie, zapraszanie nowych osób czy aktywność. Lider wśród fanów, Narrator Wizualny albo Ceniony komentator – mówi Wam to coś? Jednak odznaki, a dokładniej ich widoczność dla innych użytkowników, nie zawsze bywa mile widziana. Dlaczego? Jeśli obserwujemy jakąś stronę z nietypowych względów – na przykład jako marketer monitorujemy posty na fanpage’u konkurencji czy obserwujemy grupę, którą założyło nasze dziecko – niekoniecznie chcemy ujawniać się jako Lider wśród fanów lub Założyciel. Dziś podpowiadamy, jak usunąć widoczność niechcianej odznaki.

marketing_lokalny

Usuwanie swojej odznaki na stronie Facebook

Wchodzimy na stronę, na której posiadamy odznakę – w moim przypadku jest to odznaka „Lider wśród fanów”. Następnie po lewej stronie w Menu strony widzimy opcję „Społeczność” – wchodzimy w nią.

Wejdz na fanpage

W centralnej kolumnie zauważymy spis użytkowników, którzy posiadają na stronie jakieś funkcje – na przykład odznakę „Lider wśród fanów” – przy swoim nazwisku widoczna jest opcja „wyłącz”, na którą wystarczy kliknąć.

Przeczytaj również:  Nowa odsłona Facebook Places

Wejdz w społeczność

W oknie dialogowym należy potwierdzić swój wybór.

Wyłącz opcje lidera

Odznaka zostanie usunięta w najbliższym czasie – u mnie trwało to krócej niż godzinę.

Usuwanie swojej odznaki w grupie jako uczestnik grupy

Wchodzimy na stronę grupy, na której posiadamy odznakę – w moim przypadku chcę usunąć odznakę „Nowy członek”. Następnie po lewej stronie w Menu strony grupy zauważymy opcję „Członkowie” i wchodzimy w nią.

wejdz na grupe

Na szczycie listy Członków grupy widzimy swój profil. Po najechaniu (bez klikania) na naszą odznakę, rozwinie się okno z opcją „Zarządzaj odznakami”. Możemy tez kliknąć w naszą odznakę i również wtedy wybrać opcję „Zarządzaj odznakami”.

Wejdz w czlonkowie

W oknie dialogowym odznaczamy opcję pokazywania odznaki i zatwierdzamy poprzez kliknięcie „Zapisz”.

wyłącz i zaipsz

Usuwanie oraz dodawanie odznak w grupie jako administrator

Aby wyłączyć odznaki w grupie, w której jesteś administratorem, należy wybrać ikonę trzech kropek, następnie „Więcej” i „Edytuj ustawienia grupy”. W sekcji Odznaki wybieramy opcję „Zarządzaj odznakami” i zaznaczamy – które odznaki chcemy włączyć/wyłączyć w grupie. Potwierdzamy kliknięciem „Zapisz”.  W tym samym miejscu możemy dodać odznaki w grupie, jeśli wcześniej je usunęliśmy. Jeśli nigdy nie mieliśmy opcji odznak w grupie, może to oznaczać, że nasza grupa/strona ma jeszcze za mało członków.

Przeczytaj również:  Wiele osób na to czekało! Facebook wprowadza możliwość skasowania wysłanej wiadomości na Messengerze

 

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku

Usuwanie odznaki poprzez komentarz – czyli droga na skróty

Jeśli na stronie lub w grupie skomentujemy cokolwiek – zauważymy przy naszym komentarzu odznakę – wystarczy kliknąć w nią. W grupie będzie widoczna dostępna opcja „Zarządzaj odznakami”, gdzie postępowanie wygląda dokładnie tak samo, jak opisałam powyżej. W przypadku strony natomiast, kliknięcie w odznakę wyświetli jej opis oraz opcję „Zobacz wszystkich Liderów wśród fanów” albo analogiczny, który przeniesie nas bezpośrednio na „Społeczność” strony – i tu również wykonujemy kroki opisane wyżej.

skrot

Sposób opisany działa na Facebooku dla wielu odznak. Od kiedy pisaliśmy o odznakach dla członków grup na Facebooku, pojawiły się wśród nich nowości. Funkcjonujące dotychczas odznaki to:

  • Nowy członek – osoba nowa w grupie (odznaka czasowa);
  • Inicjator konwersacji – osoba, której komentarze często spotykają się z dużą ilością odpowiedzi innych osób w grupie;
  • Ceniony komentator – osoba, której komentarze są wysoko oceniane (uzyskują dużo polubień);
  • Założyciel – osoba, która na początkowym etapie tworzenia się grupy tworzyła grupę – zaprosiła nowych członków, dodawała posty, itp.;
  • Wizualny narrator – osoba, która dodaje zdjęcia/grafiki do postów w grupie, które są wysoko oceniane (uzyskują dużo polubień);
  • Lider wśród fanów – osoba o dużej ilości powiazań ze stroną (komentarze, wiadomości, częste scrollowanie lub wyszukiwanie strony, polubienie strony), o którym pisaliśmy, kiedy tylko odznaka Lider wśród fanów zaczęła się pojawiać na Facebooku.
Przeczytaj również:  8 trendów w mediach społecznościowych na 2023 rok

Promuj swoją firmę

Na koniec – pamiętajmy, że odznaki – nawet jeśli je wyłączymy – są tylko wizualnym symbolem pewnych cech czy ról, które spełniamy w grupie. Na przykład osoba, która usunie odznakę „Nowy członek” nadal nim jest, tylko inni współgrupowicze tego nie widzą – tak samo „Założyciel” czy „Lider konwersacji”.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (5 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here