Pop-up – jak dodać wyskakujące okienko na stronie?

0
164
pop-up co to jest

Spośród licznych elementów marketingowych online warto zwrócić uwagę na pop-up, czyli wyskakujące okienko na stronie internetowej. Jak je prawidłowo dodać, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, nie odstraszając ich jednocześnie? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wdrożyć to rozwiązanie na swojej stronie.

Pop-up – co to jest?

Pop-up to wyskakujące okienko, które pojawia się na stronie internetowej. Może pełnić różne funkcje, takie jak: prezentowanie oferty specjalnej, zachęcanie do zapisu na newsletter czy informowanie o ważnych wydarzeniach. Pop-upy cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich skuteczność w przyciąganiu uwagi użytkowników oraz możliwość personalizacji treści.

Poniżej przykład pop-upa, który promuje kalendarz dla przedsiębiorców:

Jak dodać pop-up na swojej stronie?

Aby dodać pop-up na swojej stronie internetowej, należy wykonać kilka kroków. Przede wszystkim warto zastanowić się nad celem, jaki ma spełniać okienko oraz jakie treści mają się w nim znaleźć. Następnie można przejść do wyboru odpowiedniego narzędzia do tworzenia pop-upów.

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – kwiecień 2024
Projektujemy, publikujemy i wspieramy strony internetowe dla firm. Sprawdź  

Jak stworzyć pop-up od podstaw, czyli konieczne narzędzia

Istnieje wiele dostępnych narzędzi, które pozwalają na stworzenie i dodanie pop-upów na stronie WWW. Wiele z nich oferuje gotowe szablony, które można dostosować do swoich potrzeb, a także możliwość śledzenia statystyk dotyczących skuteczności okienek.

Przykłady takich narzędzi to: OptinMonster, SumoMe, Popup Maker czy HubSpot. Wybranie odpowiedniego narzędzia zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji przedsiębiorcy.

Jak stworzyć atrakcyjny pop-up? Kilka wskazówek

Aby stworzyć pop-up, który przyciągnie uwagę użytkowników i spełni swoje zadanie, warto pamiętać o kilku aspektach.

Przede wszystkim treść powinna być jasna, konkretna i zachęcająca. Warto również zadbać o estetykę okienka oraz dopasowanie go do wyglądu strony internetowej.

W przypadku pop-upów promujących ofertę specjalną, istotne jest podanie wszystkich niezbędnych informacji. Jeśli celem jest zbieranie danych kontaktowych, warto zastosować krótki i prosty formularz, który nie zniechęci użytkowników do podania swoich danych.

Jakie są zalety i wady pop-upów?

Pop-upy mają zalety, które przyciągają przedsiębiorców do ich stosowania. Przede wszystkim są one skuteczne w przyciąganiu uwagi użytkowników, co może przełożyć się na zwiększenie liczby konwersji czy zapisów na newsletter. Ponadto dzięki narzędziom do tworzenia pop-upów, można je łatwo dostosować do własnych potrzeb oraz śledzić ich skuteczność.

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – luty 2022

Jednak pop-upy mają również swoje wady. M.in. mogą być uciążliwe dla użytkowników, którzy odbierają je jako inwazyjne i denerwujące. W niektórych przypadkach zirytowany użytkownik może opuścić stronę. Dlatego warto stosować pop-upy z umiarem oraz dbać o ich jakość i wartość dodaną dla odbiorcy.

Odpowiednie ustawienia wyskakującego okienka

Aby uniknąć irytacji użytkowników, warto zwrócić uwagę na ustawienia czasowe oraz warunki wyświetlania pop-upa. A więc nie należy ustawić okienka tak, aby pojawiało się zaraz po wejściu na stronę. Lepiej poczekać kilka sekund lub nawet minut, aby użytkownik zdążył się zaznajomić z treścią strony.

Możesz również ustawić warunki wyświetlania pop-upa, np. tylko dla osób, które odwiedziły Twoją stronę więcej niż raz, przeczytały określoną liczbę artykułów czy spędziły na niej określony czas. Warto również dać użytkownikowi możliwość łatwego zamknięcia okienka, np. przez umieszczenie widocznego przycisku “zamknij” lub “x”.

Zamów budowę strony!

Dodawania pop-upów – podsumowanie

Wprowadzenie wyskakujących okienek na swojej stronie internetowej może przynieść wymierne korzyści dla małych i średnich przedsiębiorców. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie przygotowanie, personalizacja oraz optymalizacja pop-upów, które pozwolą na osiągnięcie zamierzonych celów.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here