Wykonaj audyt SEO strony WWW samodzielnie!

4
4756

Audyt SEO – wprowadzeniePrzeprowadzenie audytu SEO jest początkowym oraz istotnym elementem w całym procesie optymalizacji strony www.  Audyt SEO ma za zadanie sprawdzić, które elementy na stronie wymagają poprawy oraz odpowiedniej optymalizacji pod kątem wyszukiwarki. Prawidłowo wykonany audyt SEO potrafi wskazać wady oraz zalety naszej strony www oraz dostarczyć nam niezbędnych informacji na jej temat. Dzięki tym informacją możemy przejść do optymalizacji wszystkich elementów, które zostały przedstawione jako wpływające w negatywny sposób na SEO.

SEO_v1

Chciałbym przedstawić kilka darmowych narzędzi do audytowania stron www pod kątem SEO. Za ich pomocą każdy w prosty sposób i we własnym zakresie może wykonać taki audyt. Dzięki temu otrzyma informacje o tym w jakim stanie znajduje się strona www i co należy na niej poprawić.

Seoptimer.com

Chyba najpopularniejsze narzędzie do audytowania stron online w Polsce. Jedną z jego zalet jest ilość elementów o jakich otrzymujemy informacje podczas audytu, a jest ich ponad 20. Dowiadujemy się między innymi jak wyglądają nasze meta tagi, czy strona się indeksuje, jak wyglądają nagłówki i czy ilość treści na stronie jest odpowiednia. Dodatkowo dostajemy informacje na temat linków wychodzących z naszej strony oraz sygnałów dochodzących z mediów społecznościowych. Na koniec mamy możliwość wyeksportowania danych do pliku pdf.

Przeczytaj również:  Jak Google zmienia sposób wyświetlania meta tytułów?

Found.co.uk/seo-tool

Kolejny popularny audytor SEO online. Wystarczy wprowadzić adres strony www i po kilku sekundach otrzymamy informacje na jej temat. Co prawda nie jest ich tak dużo jak w poprzednim audytorze, jednak są one na tyle istotne, że warto korzystać z tego narzędzia choćby dla wygody. Audytor wskaże nam problemy z przekierowaniami adresów URL, z nagłówkami, tytułami alternatywnymi dla obrazków czy z meta tagami. Tutaj również mamy możliwość wyeksportowania audytu do pliku pdf.

Sprawdź, jak Google ocenia Twoją stronę

seo-audytor.pl

Ciekawe, polskie narzędzie do audytowania stron online. Całkowicie darmowe i dobrze rozbudowane w najważniejsze seowe funkcjonalności. Audyt można wykonać na domenie, podstronie i subdomenie. Oczywiście gotowy dokument łatwo zrzucamy do pliku pdf. Ten seo audyt online posiada też bardzo ciekawy interfejs graficzny.

audytseo.wenet.pl

Ostatnie narzędzie do samodzielnego przeprowadzenia audytu strony www. Ten Audyt SEO przedstawi ponad 30 czynników, których optymalizacja lub jej brak mogą mieć kluczowy wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Na początku otrzymamy informację procentową o tym w jakim stopniu witryna spełnia wymogi wyszukiwarki, a następnie każdy kolejny parametr witryny zostanie sprawdzony oraz szczegółowo opisany. To narzędzie również udostępnia nam możliwość wyeksportowania przeprowadzonego audytu do pliku pdf. Cały audyt SEO został podzielony na trzy główne części:

  1. Ogólne parametry SEO istotne dla wyszukiwarki: Tutaj znajdują się informacje odnośnie takich parametrów jak dostępność witryny dla robotów wyszukiwarki, status przekierowań, przyjazne adresy URL, czas ładowania strony, wielkość strony czy pliki mapy strony oraz robots.txt,
  2. Zawartość serwisu widziana przez wyszukiwarkę i użytkownika: W tej części otrzymujemy wiadomości na temat meta tagów, ilości treści oraz jej stosunku do ilości kodu, nagłówkach, mikroformatach, linkach wewnątrz strony czy opisach alternatywnych dla obrazków,
  3. Pozostałe elementy serwisu do optymalizacji SEO: Ostatnia część, w której dowiadujemy się jak wygląda sytuacja w mediach społecznościowych, o semantyce kodu i ewentualnych błędach oraz czasie ładowania strony na urządzeniach mobilnych.
Przeczytaj również:  Czynniki rankingowe Google, część 8. Wyszukiwanie lokalne

Zrób audyt SEO

Za pomocą wyżej wymienionych narzędzi przeprowadzenie podstawowego audytu SEO nie powinno stanowić większego problemu, a uzyskane dzięki nim informacje potrafią być bardzo przydatne. Należy pamiętać, że audyt SEO jest podstawowym krokiem w dalszym etapie optymalizacji strony Internetowej i prawidłowe jego wykonanie potrafi zdefiniować sukces w dalszych działaniach SEO.

e-book SEO lokalne od A do Z
4.8/5 - (5 votes)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here