Sztuczna inteligencja Instagrama ostrzeże Cię, jeśli Twoja publikacja będzie obraźliwa

1
1561

Sztuczna_inteligencja_Instagrama_ostrzeze_Cie_jesli_Twoja_publikacja_bedzie_obrazliwa

Algorytmy na Instagramie zaczęły śledzić to, co użytkownicy przygotowują do opublikowania. Założyciele Instagrama wprowadzają funkcję, która będzie ostrzegała użytkowników, zanim opublikują potencjalnie obraźliwe posty czy komentarze w sieci społecznościowej. Celem działania sztucznej inteligencji (SI, ang. AI – Artificial Intelligence) jest zmniejszenie poziomu lekceważenia i zniewagi online.

Jak działa SI Instagrama?

Jeśli algorytmy SI sieci społecznościowej uznają, że użytkownik chce opublikować post czy komentarz zawierające obraźliwe treści, wygenerują one alert z tekstem stwierdzającym, że komentarz jest podobny do innych, na które już zgłoszono skargę. Cała idea polega na tym, że jeśli osoba, która zamierza opublikować obraźliwą treść, dowie się, że to, co pisze, może urazić innych użytkowników platformy, będzie miała możliwość przeredagowania tego, co napisała. SI zaoferuje możliwość edycji treści poprzez przycisk “Edit Caption” albo “Learn More”.Funkcja_powiadomienia_uzytkownika_o_charakterze_jego_komentarza

Założyciele Instagrama mówią, że nakłanianie ludzi do refleksji i głębszego zastanowienia przed opublikowaniem potencjalnie obraźliwego komentarza, przyniesie pozytywne rezultaty w ograniczeniu hejtu w Internecie.

Przeczytaj również:  Instagram testuje narzędzie do edycji Stories – Reels, które przypomina TikTok

W tym roku Instagram podejmował też inne wysiłki, aby zwalczyć przemoc słowną na swojej platformie. Pisaliśmy już o tym na naszym Blogu. Przewiduje się, że nowa funkcja, która aktualnie już dostępna jest w niektórych krajach, w ciągu kilku miesięcy będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od lokalizacji.

 

Źródło: https://thenextweb.com/apps/2019/12/16/instagram-caption-offensive-ai/

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe czy to faktycznie będzie dobrze działać. Człowiek jednak ma wielką wyobraźnie i myślę, że łatwo przechytrzy sztuczną inteligencję przy używaniu wielu różnych słów. Liczę jednak, ze się mylę i nienawiści w internecie będzie coraz mniej. :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here