Jak założyć firmową stronę WWW?

0
840

jak-zalorzyc-strone-www

Prowadzisz małą lub średnią firmę? Koniecznie zadbaj o stronę internetową. Dziś to podstawa promocji w sieci. Jeśli wciąż zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w swoje miejsce w Internecie, przedstawiamy możliwości, jakie daje własna witryna. W artykule wskazujemy, jak założyć stronę – od czego zacząć, na jakie elementy zwrócić uwagę, a także, gdzie szukać pomocy.

Zaznacz swoją obecność w Google

Strona internetowa Twojej firmy to źródło wiedzy dla klientów i pierwszy krok do pozyskania kontaktu. Aż 75% internautów szuka w sieci informacji o towarach lub usługach[1]. Na swojej stronie przedstaw szczegóły oferty. Udostępnij adres i telefon do firmy, a klienci z łatwością będą mogli się z Tobą skontaktować.

Wzmacniaj wizerunek

Twoja strona jest Twoją wizytówką i szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony. Jeśli chcesz nadążyć za trendami, postaw na nowoczesny wygląd, bezpieczeństwo i wygodę obsługi. Dziś to już nie tyle atuty wyróżniające dobrą stronę, ile właściwie konieczność. Zadbaj więc, by strona była przyjazna dla użytkownika.

Buduj relację z klientem

Własna strona internetowa jest punktem wyjścia do zbudowania relacji między firmą a klientem. Możesz przedstawić na niej nie tylko ofertę, ale także publikować wartościowe treści w formie artykułów czy krótkich filmów. Dziel się fachową wiedzą, promuj swoje materiały i w ten sposób zbuduj pozycję eksperta w branży. Dzięki temu dotrzesz do nowych osób.

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – październik 2021

Oszczędzaj czas na prowadzenie biznesu

Masz wiele służbowych obowiązków i nie masz możliwości, by samodzielnie skupić się na promocji i pozyskiwaniu nowych klientów? Własna strona to odpowiedź na brak czasu. Strona internetowa pracuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Oczywiście budowa strony to jedno, ważna jest także jej regularna aktualizacja.

Jak założyć stronę internetową?

Z pewnością zastanawiasz się, od czego zacząć. Zająć się wszystkim samodzielnie czy zwrócić się do specjalisty? Na rynku dostępne są różne opcje. Do wyboru są m.in. gotowe platformy i kreatory, a także usługi profesjonalnych agencji.

Przeanalizuj swoje potrzeby i odpowiedz sobie na kilka pytań – czy masz odpowiednią wiedzę techniczną, czy możesz poświęcić swój czas na budowę i zajmowanie się stroną, czy zależy Ci na kompleksowym rozwiązaniu, w którym wszystko dostaniesz w pakiecie?

Pamiętaj, że dobra strona musi spełnić szereg warunków – zarówno wymagania wyszukiwarki, jak i użytkownika. Nikt nie zwróci uwagi na przestarzały design, a zbyt długie ładowanie strony odstraszy klienta i obniży pozycję w Google. Tworzenie strony i dbanie o nią to dość skomplikowany proces, w którym liczy się każdy szczegół. Ważne są wiedza i znajomość trendów.

Przeczytaj również:  Który format jest lepszy: PNG czy JPG?

Nie wiesz, co właściwie oznacza strona przyjazna dla użytkownika? Jakie elementy musisz wziąć pod uwagę przy zakładaniu strony? Jakie są opcje na stworzenie strony od podstaw? Z pomocą przychodzi nasz poradnik.

 

Pobierz darmowy e-book “Jak założyć firmową stronę WWW?” >>

jak-zalorzyc-strone-www-CTAE-book – Jak założyć firmową stronę WWW? Czego się dowiesz?

W e-booku znajdziesz odpowiedzi na takie pytania jak:

  • Czym powinna wyróżniać się przyjazna strona WWW?
  • Co oznaczają takie pojęcia jak UX, responsywność czy certyfikat SSL?
  • Jak wybrać domenę i hosting?
  • Czym różnią się gotowe kreatory, platformy CMS oraz SaaS?
  • Czy warto skorzystać z usług agencji?

W e-booku prezentujemy wszystkie potrzebne informacje dla firm, które chcą zadbać o swoje miejsce w sieci. Dzielimy się praktycznymi wskazówkami i w prosty sposób wyjaśniamy trudne pojęcia. Sprawimy, że nawet laik stanie się ekspertem w kwestii stron WWW!

 

 

[1]     Główny Urząd Statystyczny / Obszary tematyczne / Nauka i technika. Społeczeństwo informacyjne / Społeczeństwo informacyjne / Jak korzystamy z Internetu? 2018

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here