Autouzupełnianie w Google – co to takiego?

0
3163

autouzupełnianie

Gdy piszesz w polu wyszukiwania, możesz łatwo znaleźć potrzebne informacje dzięki podpowiedziom, które mogą być podobne do Twojego zapytania. Jeśli zaczniesz wpisywać na przykład new york, mogą pojawić się inne popularne wyszukiwania związane z tym miastem, takie jak „new york times” czy „new yorker”.

Jak działa autouzupełnianie

Aby użyć podpowiedzi jako zapytania i przeprowadzić wyszukiwanie, wystarczy ją wybrać.

Informacje o podpowiedziach w wyszukiwarce

Podpowiedzi autouzupełniania to możliwe wyszukiwane hasła – nie są to uwagi innych użytkowników czy Google o danym haśle ani odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Zapytania, które wyświetla funkcja autouzupełniania, wynikają z wyszukiwań przeprowadzonych przez użytkowników oraz z treści stron internetowych.

Możesz też zobaczyć podpowiedzi utworzone na podstawie:

  • swoich wcześniejszych wyszukiwań (jeśli zalogujesz się i masz włączoną Aktywność w internecie i aplikacjach);
  • profilów Google+ pasujących do imienia i nazwiska osoby, której szukasz.

Nie licząc profilów Google+, wszystkie podpowiedzi wyświetlane na liście zostały wcześniej wpisane przez użytkowników Google lub znajdują się na stronach w internecie.

Przy niektórych wyszukiwaniach Google wyświetla osobne podpowiedzi tylko do kilku ostatnich słów.

Skąd biorą się podpowiedzi

Podpowiedzi autouzupełniania są generowane automatycznie przez algorytm Google, bez jakiegokolwiek udziału człowieka. Algorytm bazuje na pewnej liczbie obiektywnych czynników (w tym tego, jak często użytkownicy wyszukiwali dane słowa w przeszłości).

Algorytm został tak opracowany, by odzwierciedlać różnorodność informacji dostępnych w internecie. Dlatego też – zupełnie jak w internecie – możesz zobaczyć hasła, które wydadzą Ci się dziwne lub zaskakujące.

Uwaga: nasz algorytm automatycznie wykrywa i wyklucza niewielki zestaw haseł.

Powody możliwego braku podpowiedzi

Brak podpowiedzi dla pewnych słów lub tematów może mieć następujące przyczyny:

  • Wyszukiwane hasło nie jest dość popularne.
  • Wyszukiwane hasło jest zbyt nowe. Podpowiedzi mogą pojawić się za kilka dni lub tygodni.
  • Wyszukiwane hasło zostało błędnie uznane za naruszające zasady. Niekiedy zablokujemy zapytanie w jakimś języku, podczas gdy w innym nie budzi ono żadnych zastrzeżeń. Możemy na przykład przez przypadek zablokować wyrażenie, które zawiera tłumaczenie słowa uznawanego w innym języku za obraźliwe.

Czy mogę wyłączyć autouzupełnianie?

Nie możesz wyłączyć autouzupełniania. Zostało ono wbudowane w wyszukiwarkę Google, by przyśpieszać i ułatwiać wyszukiwanie informacji. Zawsze możesz jednak zrezygnować z klikania podpowiedzi.

4.5/5 - (4 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here