TOP 5 aplikacji do tworzenia estetycznych relacji na Instagramie

0
793

TOP5_aplikacji_do_tworzenia_stories_Blog_WeNet

Relacje (Instagram Stories) to wciąż popularny na Instagramie format, który warto wykorzystywać. Relacje są chętnie oglądane przez użytkowników, gdyż są angażujące, krótkie i dobrze widoczne – wyświetlają się na górze strony głównej. Powinny one być jednak estetyczne i przemyślane. Zastanawiasz się, jak tworzyć piękne Instagram Stories, które przyciągną uwagę Twoich odbiorców? Sprawdź listę najciekawszych aplikacji, które Ci w tym pomogą. Testuj i publikuj atrakcyjne treści na swoim profilu.

Spis treści

1. Jak stworzyć atrakcyjną relację na Instagramie?
2. Ciekawe aplikacje do upiększania Instagram Stories
2.1 Unfold
2.2 Mojo
2.3 Canva
2.4 Story Art: insta story creator
2.5 Snapseed

Jak stworzyć atrakcyjną relację na Instagramie?

Instagram Stories to angażujący format, który może znacznie zwiększyć zasięgi Twojego profilu. Publikując relacje, możesz utrzymywać stały kontakt ze swoimi odbiorcami i budować zaangażowaną społeczność. 

W relacjach warto dodawać interaktywne naklejki, gify, ankiety, quizy itd. Możliwości jest tutaj wiele. Jednak to nie wszystko. Dziś, aby wyróżnić się na tle konkurencji, warto używać też zewnętrznych narzędzi, które pozwalają jeszcze bardziej upiększyć Instagram Stories. Korzystanie z takich aplikacji jest świetną opcją, zwłaszcza jeśli działasz przykładowo w branży modowej czy architektonicznej, gdzie estetyka ma kluczowe znaczenie.

marketing_lokalny

Ciekawe aplikacje do upiększania Instagram Stories

Narzędzia to tworzenia i edycji relacji na Instagramie pozwalają chociażby korzystać z estetycznych i nowoczesnych szablonów, które dbają o jednorodny, spójny styl komunikacji. Można też za ich pomocą tworzyć kolaże, dodawać muzykę oraz sprawiać, że relacje będą jeszcze bardziej interaktywne i interesujące. Poniżej znajdziesz przykładowe aplikacje, które warto przetestować. 

Przeczytaj również:  7 sposobów na zwiększenie sprzedaży na Instagramie

Unfold

Jedna z najbardziej znanych aplikacji do tworzenia pięknych Instagram Stories to Unfold. Znajduje się ona w czołówce i jest chętnie wykorzystywana przez influencerki i marketerów. Jeśli jeszcze jej nie znasz, to czas to zmienić. 

Unfold ma bogatą kolekcję nowoczesnych i minimalistycznych szablonów, które wpisują się w Instagramowe trendy. Umożliwia tworzenie kolaży, dodawanie ramek do zdjęć czy stylowych fontów. Można tu dodawać nie tylko zdjęcia, ale też materiały wideo. W jednej relacji możesz połączyć obraz, tekst i film. Unfold w wersji darmowej oferuje naprawdę wiele możliwości. Ponadto korzystanie z tego narzędzia jest bardzo intuicyjne i przyjemne.

unfold_blog_wenet

Mojo

Kolejną aplikacją, którą zdecydowanie warto przetestować jest Mojo. Za jej pomocą można tworzyć atrakcyjne relacje, ale też rolki i posty. Narzędzie umożliwia przygotowywanie także dynamicznych animacji wideo wraz z podkładem muzycznym. 

Oferuje duży wybór darmowych szablonów w przeróżnych stylach, które możesz wybierać według własnych upodobań i potrzeb. Podzielone one są na tematyczne kategorie, np. minimalizm, moda, fotografia, jedzenie itd. Można też tworzyć własne poprzez wybranie opcji ,,Rozpocznij od początku’’. Płatna wersja Mojo Pro daje dostęp do jeszcze większej liczby szablonów i stylów tekstowych oraz nowych funkcji. 

mojo_blog_wenet

Canva

Canvę powinien dziś znać każdy, kto tworzy treści do mediów społecznościowych. Dlaczego? Otóż to świetne narzędzie do tworzenia prostych, a przy tym atrakcyjnych grafik. Daje niezliczone możliwości. Za jego pomocą możesz tworzyć ciekawe projekty, nie będąc grafikiem, w tym także materiały do Instagram Stories. Z narzędzia wygodnie korzysta się na komputerze, ale jest też wersja mobilna, która pozwala na szybkie stworzenie kreacji na Instagram. 

Przeczytaj również:  Facebook wprowadził zmiany algorytmu generowania news feeda

W aplikacji można wybierać gotowe szablony lub tworzyć swoje własne. Znajdziesz tu mnóstwo grafik i czcionek. Szablony relacji możesz wygodnie przeszukiwać za pomocą opcji filtrowania – do wyboru są tutaj style, motywy, funkcje, tematy, kolory itd. W Canvie można też tworzyć piękne i spójne okładki do wyróżnionych relacji. Podobnie jak w przypadku Unfold korzystanie z Canvy jest proste i intuicyjne. Każdy bez problemu poradzi sobie z obsługą tej aplikacji.

canva_blog_wenet

Story Art: insta story creator

Znaną i dobrze ocenianą aplikacją do tworzenia i edycji relacji jest również Story Art. Za jej pomocą można stworzyć kreatywne Instagram Stories, także animowane oraz – tak jak w przypadku Canvy – okładki do wyróżnionych w profilu relacji. Ciekawy wybór szablonów, kolekcji, czcionek, motywów i filtrów to niekwestionowane zalety narzędzia. Warto je wypróbować. W aplikacji można też kupować pojedyncze płatne szablony bez konieczności subskrypcji.

Story_art_blogWenet

Snapseed

Na koniec nieco inne narzędzie, tym razem do edycji fotografii. Pamiętaj, żeby na swój profil na Instagramie dodawać zdjęcia estetyczne i wysokiej jakości. Chcesz nieco je podkręcić, aby prezentowały się jeszcze lepiej? Skorzystaj z narzędzia Snapseed. To darmowa aplikacja do edycji zdjęć. Jest bardzo łatwa w użyciu, a przy tym ma mnóstwo opcji, które pozwalają wydobyć z fotografii to, co najlepsze i uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Można za jej pomocą przykładowo wydobyć kolor wybranego elementu na zdjęciu (funkcja Pędzel), uzyskać efekt trójwymiarowości (funkcja HDR) czy usunąć niepotrzebne elementy na zdjęciu (opcja Naprawianie).

Przeczytaj również:  Aktualne wymiary grafik dla mediów społecznościowych, luty 2019

Innymi polecanymi aplikacjami do edycji zdjęć są też VSCO oraz Lightroom, które oferują m.in. duży wybór filtrów i presetów. Korzystają z nich chętnie marki i blogerzy.

relacje_na_Instagramie

Pamiętaj, że aplikacji do tworzenia atrakcyjnych relacji na Instagramie jest o wiele więcej. Można znaleźć je wpisując w App Store lub Google Play hasło ,,Insta Story’’. Jeśli chcesz, możesz je pobierać, sprawdzać, testować i wybrać swoje ulubione. Warto też podczas tworzenia materiałów na Instagram łączyć funkcje kilku aplikacji.

Promuj swoją firmę

Chcesz atrakcyjnie prezentować swoją ofertę i firmę w mediach społecznościowych, ale potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z usług doradców internetowych WeNetDzięki współpracy ze specjalistami zadbasz o wizerunek w Internecie, zbudujesz rozpoznawalność i dotrzesz do nowych potencjalnych klientów. Odwiedź WeNet.pl i dowiedz się więcej.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here