Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskoczą

14
21359

Stworz_sam_animacje_wideo_6_bezplatnych_i_prostych_narzedzi_ktore_Cie_zaskoczą

Żyjemy w epoce obrazu. Obrazu i dźwięku. „Zwykłe”, nieokraszone tymi elementami teksty często już nam nie wystarczają albo wydają nam się nie dość atrakcyjne. A takie właśnie powinny być! Takie, co to przyciągają nasze oko, a potem siedzą długo w głowie dobrze zadomowione.

Artykuły w sieci, materiały na stronach WWW, nawet posty na Facebook’u są znacznie ciekawsze i chętniej czytane, jeśli pojawia się tam element grafiki, choćby nuta dźwięku, a jeśli mamy i jedno i drugie, efekt jest jeszcze większy! Fenomen YouTube? To jest właśnie odpowiedź na to, jaka forma odbioru treści „kręci” nas obecnie najbardziej.

WWW_wiekszy

Nie, nie musisz od razu nagrywać vlogów na YouTube, ani zostawać influencerem w blogosferze, ale jeśli chcesz samodzielnie, w domowym zaciszu stworzyć animowane wideo, które wykorzystasz stosownie do swoich potrzeb, mamy dla Ciebie kilka bezpłatnych i co ważne prostych narzędzi, które na pewno Ci to ułatwią.

Oto one.

Animowane wideo – 6 bezpłatnych narzędzi

PowToon

Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskocząTo narzędzie umożliwia użytkownikowi szybkie stworzenie animacji czy prezentacji na potrzeby prywatne lub komercyjne, bez korzystania z jakichkolwiek zaawansowanych programów typu Adobe. Wystarczy laptop, coś dobrego do picia i oczywiście otwarta, kreatywna głowa. PowToon zawiera ogromną bazę gotowych obrazków, clipartów, dźwięków, a jeśli uznamy, że to nam nie wystarcza – możemy rozwinąć bazę o swoje zasoby i zaimportować pliki do prezentacji.

PowToon w wersji podstawowej działa w oparciu o model freemium, a wersja płatna zaczyna się od 16$ za miesiąc dostępu do podstawowych funkcji, m.in. jeden eksport premium miesięcznie i 1GB miejsca na projekty. Pakiet najszerszy obejmuje nielimitowane eksporty premium, nielimitowany dostęp do bazy obrazów i animacji, 100GB miejsca na projekty, możliwość wczytania własnych czcionek i wiele innych za cenę 99$ za miesiąc.

Biteable

Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskocząAutorzy narzędzia nazywają je jednym z najprostszych i najbardziej przyjaznych w obsłudze programów do tworzenia i edycji wideo. Stwórz filmik video, czerpiąc z bazy gotowych animacji oraz zdjęć, które oferuje to narzędzie lub zaprojektuj wideo samodzielnie dobierając teksty, kolory, dźwięki, zdjęcia itp. Wideo to nie wszystko, ponieważ baza Biteable zawiera także ponad 85 tysięcy unikalnych stokowych nagrań, które możesz wykorzystać na potrzeby animacji logo, prezentacji, slideshow itp. Z narzędzia korzysta ponad 3 miliony marketerów, którzy już dawno odkryli jego zalety.

Przeczytaj również:  Jak promować kanał na YouTube? 12 sprawdzonych porad

Podstawowa wersja tego narzędzia jest darmowa, natomiast wersja pro jest płatna i kosztuje 23$ za miesiąc (jeśli zapłacimy za rok z góry) lub 29$ przy płatnościach miesięcznych. Płatna wersja zawiera opcję publikacji bezpośrednio na YouTube czy Facebook, nielimitowaną ilość projektów video, brak logotypu Biteable.

Zbudujemy Ci stronę. Sprawdź jak  data-src=

Animatron

Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskocząAnimatron umożliwia szybkie i – co chyba najważniejsze dla osób bezsilnie błądzących w zaawansowanych programach jak te z pakietu Adobe – bezstresowe tworzenie animacji z dowolnych obiektów, zdjęć, podkładów muzycznych i wielu innych. Strona oferuje bardzo rozbudowaną bibliotekę takich elementów jak np. tła, klipy wideo, pliki audio, zdjęcia itp.

Bezpłatny wariant oferuje do 5 projektów, ze znakiem wodnym na eksportowanym wideo/gifie, brak zastosowań komercyjnych i 2GB miejsca na dysku na nasze projekty. Wersja płatna występuje w pakietach za 30 lub 60$ na miesiąc, jednak przy płatności rocznej z góry otrzymujemy 50% rabatu, czyli pakiety kosztują odpowiednio 15$ i 30$. W wariancie płatnym mamy nielimitowaną ilość projektów, brak znaku wodnego Animatron, dostęp do 200K plików audio, 100K klipów wideo, 250K zdjęć stokowych i 2,2K obiektów animowanych oraz szerokie możliwości eksportu – długości filmu, jakości i jego formatu.

Animaker

Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskocząAnimaker to świetne i co ważne – na tyle wszechstronne narzędzie, że pozwala użytkownikowi „pobawić” się grafiką i jej formą na wiele sposobów. Program prezentuje sześć rodzajów stylu filmów do zaprojektowania: 2D (standardowy styl filmu), infograficzny (z animowanymi statystykami, diagramami i schematami), ręcznie rysowany (z możliwością wstawienia „dłoni” prowadzącej narrację), whiteboard (czyli styl rysowany na białym tle), typograficzny (na bazie animowanych tekstów i atrakcyjnych czcionek) oraz 2.5D (czyli tworzenie iluzji przestrzenności, zwany dwuipółwymiarowym). Program ten obsługuje animacje wideo trwające do 30 minut, na trzech poziomach jakości: full HD, HD i SD.

Przeczytaj również:  7 zasad viralowego wideo

Mapy, statystyki, obrazy, infografika, muzyka itp. to tylko niektóre elementy, które w łatwy sposób mogą zostać dodane do projektu, a umożliwia to między innymi przyjazny sposób projektowania drag-and-drop, czyli „przeciągnij i upuść”.

Wersja podstawowa programu jest darmowa i pozwala na pięć eksportów wideo do dwóch minut każdy, natomiast wersja płatna obejmuje trzy pakiety, które różnią się dostępnością gotowych obiektów do używania w projektach. Kosztują od 12 do 39$ za miesiąc w rozliczeniu rocznym i od 19 do 59$ za miesiąc w rozliczeniu miesięcznym.

RawShorts

Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskoczą

Tym, co jest w sposób szczególny charakteryzuje to narzędzie jest możliwość tworzenia  animacji white-board, czyli filmów rysunkowych, w których Rawshorts się specjalizuje. Ten rodzaj animacji jest obecnie bardzo popularny i wykorzystywany chętnie przez firmy do prezentacji założeń, idei, pomysłów, które mogą się wydać odbiorcy zbyt złożone (np. strategie biznesowe).

Podobnie jak w przypadku pozostałych narzędzi, RawShots dysponuje bazą gotowych szablonów, formatek, grafik, wykresów, postaci itp. Gotowe projekty można zapisać w formacie MP4 oraz udostępniać za pomocą kanałów społecznościowych. Narzędzie zawiera funkcję automatycznego generowania wideo do wstawionego tekstu – trzeba ja oczywiście finalnie dopracować, jednak znacznie usprawnia to proces tworzenia filmu.

Program jest darmowy w wersji podstawowej, która umożliwia eksport pięciu filmów w jakości 480p ze znakiem wodnym, a wersja płatna to dwa pakiety do wyboru za 39 oraz 59$ za miesiąc przy płatności za rok z góry, albo 49 i 89$, płacąc co miesiąc. Co ciekawe, pakiety płatne umożliwiają tworzenie filmów w formatach Social Media – czyli w proporcji 1:1 lub orientacji wertykalnej!

Zamów budowę strony!

Przeczytaj również:  Pomysły na filmy na YouTube – 12 skutecznych propozycji dla firm

MySimpleShow

Stwórz sam animację wideo – 6 bezpłatnych i prostych narzędzi, które Cię zaskocząTwórcy MySimpleShow są wielkimi orędownikami „explainer video” czyli filmu pokazującego treści w atrakcyjny sposób. Argumentują to (zresztą słusznie) tym, że explainer video jest ciekawe, zostaje w głowie na dłużej, przekazuje więcej niż same słowa i ma udowodniony wpływ edukacyjny na odbiorcę. To narzędzie docenią przede wszystkim osoby, które nie do końca wiedzą jak przygotować animację tak, aby spodobała się odbiorcom. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że program MySimpleShow nie dość, że w pewien sposób podpowiada, jaki scenariusz przygotować, by zainteresować nim odbiorców, zawiera także rozbudowaną bazę scenariuszy oraz ilustracji typu flat icon, czyli charakteryzujących się użyciem jednolitych kolorów na płaszczyznach. Grafiki tego typu posiadają także ograniczoną ilość kolorów. Poza wyjątkami, przy tych grafikach nie stosuje się gradientów, cieni i efektów 3D.

Oczywiście scenariusze, obrazy, muzykę czy teksty można zaimplementować z własnych zasobów, dostosowując jednocześnie np. szybkość wyświetlania wideo. Dodatkowo – jeśli animacja wideo wymaga lektora, można np. wgrać swój głos. Jeżeli projekt jest już gotowy, nie pozostaje nic innego jak udostępnić go np. na YouTube lub zapisać w formacie MP4.

Wersja podstawowa tego narzędzia jest darmowa, ale posiada ograniczenia i jest znacznie okrojona w porównaniu do wersji  płatnej. Tę kupimy w jednym z trzech pakietów od 79$ do 499$.

Narzędzi takich, jak te wymienione przez mnie, jest znacznie więcej. Niektóre są mniej, inne bardziej rozbudowane – w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać oraz potrzeby jakiej dana animacja ma służyć, każdy nawet mało obeznany w tych tematach użytkownik, znajdzie coś dla siebie. Te proste narzędzia pozwolą zaoszczędzić Twój czas, a ich liczne funkcjonalności będą dla Ciebie wsparciem na każdym etapie pracy nad projektem.

Tekst powstał przy współpracy z Katarzyną Bogucką.

Źródło: http://opracyzdalnej.pl/jak-stworzyc-wlasna-animacje-video-6-darmowych-narzedzi/?utm_source=zgred-wall&utm_medium=zgred-facebook&utm_campaign=Zgred-SEO-606628628

e-book 18 wskazówek, które rozwiną Twój kanał na YouTube
5/5 - (3 votes)

14 KOMENTARZE

  1. Ciekawe zestawienie, zwłaszcza, że żyjemy w dobie kultury obrazkowej. Fajnie, że dzięki programom do edycji video można za darmo stworzyć własne video lub animację wraz z lektorem, muzyką i odpowiednim tłem.

  2. Świetny artykuł, w dzisiejszych czasach przekaz wideo to podstawa, co prawda nie próbowałem jeszcze nigdy animacji, ale chyba czas najwyższy trochę się doszkolić. Dziękuję i Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here