Wyszukiwarka Google otrzymała nowy design paska wyszukiwania, zgodny z Material Design. Co się zmieniło dla użytkowników?

0
2164

Wyszukiwarka Google otrzymała nowy design paska wyszukiwania, zgodny z Material Design. Co się zmieniło dla użytkownikówWyszukiwarka Google oficjalnie wprowadziła nowy projekt strony wyszukiwania, co możemy sprawdzić w górnej części podczas przeglądania wyników wyszukiwania. Ostatnio w Google pojawiło się wiele zmian: aktualizacja interfejsu Google Translate,  hasztagi w Google Maps, wykorzystanie standardów metadanych IPTC w serwisie Grafika Google, czy też głosowe fragmenty artykułów w Google Assistant. Dodatkowo, już wkrótce pojawi się więcej informacji na temat obsługiwania przez Google transmisji na żywo w wynikach wyszukiwania, dzięki nowym strukturom danych i indeksowanemu interfejsowi API. A już teraz, po miesiącach przeprowadzonych testów, wyszukiwarka prezentuje dużą aktualizację na pasku wyszukiwania i nowe, zaokrąglone pole dla wprowadzenia zapytań. Od końca listopada, zaktualizowany wygląd wyników wyszukiwania Google, stał się dostępny dla większości użytkowników. Teraz wygląd wyników wyszukiwania Google jest zgodny z wytycznymi Google Material Design 2.0.

Nowy wygląd wyszukiwarki Google

Główne zmiany dotyczą wyglądu wyszukiwarki. Zmieniło się pole dla wprowadzenia zapytań i parametry wyszukiwania: tło zmieniono się na białe, a pole wyszukiwania otrzymało nowe zaokrąglone krawędzie. Podczas przewijania strony wyników wyszukiwania, pole dla wprowadzenia zapytań pozostaje w górnej części strony i nie znika. Jest to bardzo przydatna funkcja dla użytkownika, ponieważ teraz nie ma potrzeby przewijania strony do góry dla ponownego wpisania zapytania. Teraz strona wyników wyszukiwania w trakcie przewijania w dół wygląda następująco:Wyszukiwarka Google otrzymała nowy design paska wyszukiwania, zgodny z Material Design. Co się zmieniło dla użytkownikówZmieniono także wygląd dodatkowych funkcji w wyszukiwarce Google jak Grafach wiedzy czy fragemtnach z odpowiedziami, o których nie tak dawno informowaliśmy w naszym artykule. Teraz również i one mają zaokrąglone rogi ramek, które je otaczają.

Przeczytaj również:  Zmiany w Google - ułatwiony dostęp do ustawień prywatności konta!

Wyszukiwarka Google otrzymała nowy design paska wyszukiwania, zgodny z Material Design. Co się zmieniło dla użytkownikówNowy wygląd wyników wyszukiwania stanowi aktualizację i jest dostępny tylko dla komputerów PC, nie dla wyszukiwania za pomocą urządzeń mobilnych. Google spodziewa się, że nowy pasek wyszukiwania będzie prowadził do większej liczby zapytań, ponieważ stał się on bardziej przyjazny dla użytkowników i pozwala zaoszczędzić więcej czasu.

 

Źródło: https://searchengineland.com/google-officially-rolling-out-new-search-bar-with-sticky-header-rounded-search-bar-308943

5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here