7 technik skutecznego marketingu na LinkedIn

1
5677
skuteczny marketing LinkedIn jak wygląda

Od dawna marketing zawodowy przestał już ograniczać się do biur i spotkań twarzą w twarz. Kariery pracownicze rozkwitają na globalnej arenie, a kluczem do sukcesu staje się również obecność online. W tych nowych realiach jedną z najpotężniejszych broni w arsenale każdego profesjonalisty i nowoczesnej firmy stanowi LinkedIn – platforma społecznościowa, która nie tylko łączy ludzi, ale także otwiera drzwi do wielu możliwości rozwoju. W tym poradniku odkryjemy, czym jest LinkedIn, jakie ma funkcje i w jaki sposób można wykorzystać konto na platformie w drodze do sukcesu biznesowego.

Co to jest LinkedIn i do czego służy?

To największa na świecie platforma społecznościowa i sieć profesjonalistów. Działa od 2002 roku i obecnie gromadzi ponad miliard użytkowników z ponad 200 krajów. Jej głównym celem jest umożliwienie nawiązywania relacji zawodowych, dzielenia się wiedzą, budowania marki osobistej oraz poszukiwania nowych możliwości rozwoju kariery. Dzięki LinkedIn możliwe jest nie tylko poszukiwanie pracy, ale także poznanie osób z branży, które mogą pomóc w zdobyciu nowych umiejętności czy uzyskaniu cennych informacji.

Dla specjalistów marketingu B2B jest jednym z najważniejszych mediów społecznościowych. Ale tak jak wszystkie kanały marketingowe, portal stawia przed swoimi użytkownikami wyzwania.

Jakiś czas temu pisaliśmy artykuł zawierający porady na LinkedIn dla Twojej firmy, do którego zapraszamy.

Podobnie jak w innych platformach społecznościowych, nikt nie chce, aby mu coś sprzedawano – nie temu mają służyć Social Media. Sami wiemy, ile wiadomości typu: „weź udział w ankiecie!”, „dołącz do grupy!”, czy po prostu „kup coś”, dostajemy na nasze konta.

Kluczem jest zmiana myślenia ze sprzedawcy na kogoś, kto chce w jakiś sposób służyć swojej publiczności i wchodzić z nią w interakcje. Przed napisaniem postu, komentarza czy wysłaniem wiadomości warto zastanowić się, co takiego mamy do zaoferowania odbiorcy. Wykorzystanie profilu LinkedIn zależy wyłącznie od Was.

Wykorzystanie LinkedIn – dlaczego warto prowadzić konto na platformie?

Przedstawiliśmy Wam już nieco ten popularny serwis. Wiecie, już co to za platforma, więc czas porozmawiać o tym, kto korzysta z niej i dlaczego.

Społecznościowy charakter portalu objawia się w tym, że do jej użytkowników należą zarówno profesjonaliści, dla których jest to narzędzie pomocne w rozwoju kariery i kształtowaniu marki osobistej, a także firmy, które chcą odnieść sukces online. Poniżej przyjrzymy się dokładniej, jak LinkedIn może służyć zarówno jednostkom, jak i przedsiębiorstwom, oraz jak wykorzystać jego potencjał w praktyce.

Tworzenie sieci kontaktów i budowanie relacji

Budowanie relacji z innymi profesjonalistami to jeden z kluczowych aspektów sukcesu zawodowego.

LinkedIn portal umożliwia nawiązywanie kontaktów z różnymi osobami – od współpracowników, przez klientów, po rekruterów czy nawet mentorów. Dzięki temu można pozyskać cenne informacje, czy wsparcie w rozwoju zawodowym. Regularne uczestniczenie w grupach dyskusyjnych czy komentowanie postów innych użytkowników może również pomóc w budowaniu sieci kontaktów.

Poszukiwanie pracy i rozwój kariery

Jak wykorzystać LinkedIn? Ten portal społecznościowy to doskonałe miejsce do poszukiwania nowych wyzwań.

Platforma oferuje szeroki wybór ofert pracy, a także umożliwia aplikowanie na nie bezpośrednio przez swoje konto. Dzięki temu można szybko i łatwo dotrzeć do potencjalnych pracodawców. Ponadto, LinkedIn oferuje wiele narzędzi i materiałów edukacyjnych, które mogą pomóc w dalszym rozwoju zawodowym.

Warto więc stworzyć profil, regularnie go aktualizować, dodawać osiągnięcia oraz umiejętności, aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Na stronie LinkedIn można rozpocząć budowanie profilu zawodowego.

Budowanie marki osobistej i sieci zawodowej

Jak wynika z naszego doświadczenia, marka osobista odgrywa coraz większą rolę. Profil na LinkedIn to zaś wizytówka marki osobistej w świecie online.

Śmiało możecie wykorzystać konto w aplikacji, aby podkreślić swoje kompetencje, sukcesy i wartości, co może przyczynić się do budowy Waszej reputacji jako eksperta w danej dziedzinie. Regularne publikowanie wartościowych treści czy udzielanie się w grupach dyskusyjnych może pomóc w zbudowaniu silnego wizerunku. Z LinkedIn Wasza kariera zawodowa rozkwitnie!

Wykorzystanie profilu na LinkedIn przez firmy

Założenie konta na portalu nie jest zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Jak z niego korzystać? Profil firmowy LinkedIn może służyć jako platforma do promocji produktów czy usług, a także do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami czy partnerami biznesowymi. Dzięki temu przedsiębiorstwa mają szansę zwiększyć swoją rozpoznawalność oraz zdobyć nowych klientów.

Jednym ze sposobów wykorzystania firmowego profilu na LinkedIn jest publikowanie wartościowych treści, które będą w stanie zainteresować użytkowników platformy. Może to być zarówno wiedza ekspercka, jak i informacje na temat nowości czy promocji. Warto również angażować się w dyskusje z innymi, aby pokazać swoją ekspertyzę i budować zaufanie do marki.

Aktywności związane z rekrutacją pracowników

Co poza budowaniem sieci kontaktów i marki osobistej oferuje LinkedIn?To także doskonałe narzędzie do rekrutacji pracowników. Dzięki możliwości przeglądania profili użytkowników oraz korzystania z zaawansowanych funkcji wyszukiwania firmy mogą szybko i skutecznie znaleźć odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska.

Ponadto, wykorzystanie profilu LinkedIn zapewnia główne funkcje dla rekruterów, które ułatwiają publikowanie ofert pracy, zarządzanie procesem rekrutacji oraz komunikację z kandydatami.

Jak założyć i prowadzić profil LinkedIn?

Zakładanie konta na platformie to pierwszy krok do sukcesu zawodowego. Pamiętajcie o wprowadzeniu podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Następnie zajmijcie się swoim zdjęciem profilowym – powinno ono przedstawiać Was jako profesjonalistów i być wykonane w wysokiej jakości. Dobrze jest również dodać zdjęcie tła, które może być grafiką związaną z Waszą branżą lub firmą. Jeśli działacie jako przedsiębiorcy, wybierzcie opcję “strona firmowa LinkedIn”.

Nie zapomnijcie o uzupełnieniu najważniejszych sekcji, dodajcie informacje o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym oraz umiejętnościach. Pamiętajcie o regularnym aktualizowaniu tych danych – dzięki temu Wasz profil będzie zawsze na bieżąco. Warto również dodać rekomendacje od innych osób – to dodatkowy atut, który może przekonać potencjalnego pracodawcę do zainteresowania się kandydaturą. A o tym, jak się wyróżnić na tym portalu społecznościowym przeczytacie w dalszej części tekstu.

Przeczytaj również:  10 trendów w Social Mediach. Sprawdź, jak angażować odbiorców

W tym miejscu chcemy tylko jeszcze wspomnieć, że aplikacja LinkedIn oferuje również możliwość korzystania z konta premium, które daje szereg dodatkowych korzyści. Co to za opcja i jak działa? Przede wszystkim, osoby decydujące się na to rozwiązanie mają dostęp do głównych funkcji wyszukiwania, co ułatwia znalezienie ciekawych ofert pracy czy kontaktów biznesowych. Ponadto, konto premium umożliwia przeglądanie profili innych użytkowników w trybie anonimowym, co może być przydatne podczas poszukiwania pracy.

Jak działać na platformie? Jak stworzyć skuteczny profil? Poniżej dzielimy się z Wami 7 technikami, które pozwolą na osiągnięcie lepszych wyników działań marketingowych. Nieważne, czy Waszym celem jest generowanie ruchu na stronie, dostarczanie treści, czy kontakt z potencjalnymi partnerami oraz klientami – te 7 porad może pomóc.

Dołączajcie do grup na LinkedIn, by dostarczać treść

Na portalu znajdują się grupy poświęcone każdej branży, grupie zawodowej czy konkretnemu rynkowi. Bardzo możliwe, że już jesteście członkami kilku z nich, ale czy jesteście pewni, że potraficie z nich korzystać?

Jako specjaliści ds. marketingu B2B jesteście prawdopodobnie członkami grup, które pasują do następujących kategorii:

 • są oparte na Waszej profesji,
 • są skierowane do Waszych odbiorców.

Pierwsza z nich może być niesamowitym źródłem wiedzy i dzięki niej jest się na bieżąco z trendami panującymi w branży. Niestety nie służy ona do promowania Waszej treści. Do tego warto wykorzystać drugą kategorię.

Krok 1. Zdobądźcie wpływ

Budowanie autorytetu i zdobywanie wpływu wśród użytkowników LinkedIna może zająć trochę czasu, ale efekty, które można osiągnąć, są warte wysiłku.

Oznacza to pozycjonowanie samego siebie nie tylko dla odbiorców, ale również dla właścicieli i moderatorów grupy, którzy muszą postrzegać Was jako specjalistów, a nie jako spamerów.

Jeśli dołączycie do grupy i zaczniecie wrzucać posty z Waszą treścią bez ładu i składu, wtedy administratorzy grupy nie będą Wam przychylni.

Zdobywanie wpływów w grupie jest jednak łatwe. Wystarczy tylko pomagać ludziom znajdować odpowiedź na ich pytania i rozwiązywać problemy, a także brać czynny udział w już istniejących dyskusjach. Róbcie to kilka razy dziennie, aby zacząć. Aktywność LinkedIn popłaca!

Celem jest stanie się grupowym ekspertem. Może to zająć trochę czasu, ale z doświadczenia wynika, że zwykle zabiera to od 5 do 7 dni roboczych. Jeśli już osiągniecie ten krok, nadszedł czas, by promować swoją treść.

Krok 2. Dyskutujcie i dzielcie się swoją treścią

Są dwie drogi, by dzielić się swoją treścią w grupie. Możecie udostępniać ją od razu, ale w wielu grupach Wasze posty będą traktowane jak reklama, co znacznie osłabi ich siłę oddziaływania.

Należy wczuć się w naturę grupy. Jest to bardzo ważne, a wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Dlatego preferowaną metodą jest rozpoczęcie dyskusji wokół tematu, który obejmuje Wasz temat i treść, którą chcecie się dzielić. Podczas dyskusji możecie wklejać linki i w ten sposób udostępniać swoje materiały. Wygląda to bardziej naturalnie.

Ta metoda angażuje ludzi w dyskusje i pozwala zgromadzić publiczność wokół tematu. Gdy wkleicie w swój komentarz link do Waszej treści, wszyscy biorący udział w dyskusji na pewno to zauważą.

Czasami możecie rozpocząć komentowanie i od razu umieścić link w poście początkowym, ale to o tyle ryzykowna metoda, że może to zostać potraktowane jak zwykła reklama LinkedIn. Sprawdźcie różne sposoby i przekonajcie się sami, co w danej grupie działa. Sugerujemy jednak, aby początkowo opóźnić nieco wklejanie linków do swoich stron, zamiast dzielić się nimi od razu.

Optymalizujcie swój profil, by zdobyć widoczność

Optymalizacja i uzupełnienie profilu LinkedIn to świetny sposób na zwiększenie widoczności. Mówiąc prościej, ludzie dużo łatwiej znajdą oferowane przez Was produkty i usługi. Możecie wykorzystać swój profil publiczny jako narzędzie przekierowujące ruch do innych źródeł.

Przeczytaj również:  Aktualna lista zakazanych treści. Nowy Regulamin korzystania z Facebooka

Poniższe porady dotyczące optymalizacji i ustawień profilu nie zabierają więcej niż 1 do 3 minut, by wcielić je w życie i zauważalnie zwiększyć Waszą widoczność w wyszukiwarce portalu.

Porada nr 1. Słowa kluczowe w nagłówku

Wiele osób umieszcza nazwę swojej profesji w nagłówku, na przykład „Marketing Directore, Kowalski”. To pokazuje ludziom, czym się zajmujecie w danej firmie czy organizacji,ale w ogóle nie wypływa na zwiększenie widoczności i szansę na odnalezienie Was przez osoby zainteresowane.

Zamiast tego można umieścić słowa kluczowe związane z doświadczeniem. Są to na przykład „Digital Marketer, B2B Content Marketing & Autor bloga”.

Porada nr 2. Dodajcie więcej umiejętności zawodowych

Jest wiele osób, które w miarę rozwoju swojej kariery i umiejętności, nie aktualizuje informacji o tym w profilach publicznych. Aktualizowanie tych informacji pomaga w poprawieniu widoczności w wyszukiwaniach.

Jest to także czynnik wiarygodności i poprawia Waszą pozycję wśród potencjalnych partnerów i klientów. Ludzie zaczną zwracać uwagę na to, jak możecie im pomóc i jak zbieżne są Wasze umiejętności z ich potrzebami. Poza tym, jeśli 10 lub więcej osób skorzystało z Waszych umiejętności i potwierdziło je, może to być czynnik zachęcający dla kolejnych klientów.

Porada nr 3. Stosuj konwencjonalne nazwy

W wyszukiwarce LinkedIn jest sekcja „Osoby podobne do”. Pokazuje ona coś, co jest podobne do tego, co akurat przeglądają.

Przeczytaj również:  Brand Content Ads – nowy format reklamy na Instagramie! Marki będą mogły promować posty reklamowe blogerów

Stosując niekonwencjonalną nazwę, ryzykujecie brak obecności w tej sekcji. Na przykład Szef Treści nie jest czymś, czego szuka wiele osób.

W przypadku Waszego profilu publicznego korzystniejsze będzie stosowanie bardziej konwencjonalnych nazw, które zwiększają widoczność podczas wyszukiwania. Przykładowo może to być „Szef Marketingu (Treści)”, który jest bardziej prawdopodobnym słowem kluczowym nie tylko dla osób, ale też dla algorytmu wyszukiwarki LinkedIn.

Porada nr 4. Zoptymalizujcie podsumowanie profilu LinkedIn

Podczas pisania krótkiego opisu czy podsumowania profilu na LinkedIn myślcie pod kątem SEO.

CLICK TO TWEET

Chodzi o wprowadzenie odpowiednich słów kluczowych, które są aktualnie często wyszukiwane.

Przeczytaj: Porady SEO dla małego biznesu

Najlepsze podsumowanie to trzy paragrafy, w których wyjaśniacie, kim jesteście, czym się zajmujecie. Upewnijcie się, że używacie odpowiednich słów kluczowych związanych z branżą i wykonywanym zawodem.

Porada nr 5. Zmieńcie ustawienia wyświetlania profilu

To chyba najszybsza wskazówka pod względem wdrożenia w życie. Czasami profesjonaliści z różnych branż chcą utrzymać swoje konto jako prywatne, by w ten sposób chronić się przed spamem i nachalną rekrutacją. Tak nie wygląda jednak skuteczny profil.

Rozwiązanie to w jakiś sposób ogranicza Waszą widoczność w wynikach wyszukiwania i nie pozwala do Was dotrzeć potencjalnym partnerom i klientom. Zmieńcie ustawienia konta na „publiczne” i zobaczcie, co się stanie.

To właśnie 5 najprostszych wskazówek do sukcesu, które znamy. Spróbujcie wdrożyć kilka z nich w życie i zmierzcie ilość odsłon w ciągu kilku tygodni. Zawsze jest czas i miejsce na poprawki, ale wykorzystanie tych porad podniesie szybko wskaźniki wyszukiwania Waszych profili zawodowych.

Dystrybuujcie swoją treść za pomocą reklam LinkedIn

Jeśli działacie już jakiś czas na portalu, prawdopodobnie gdzieś to widzieliście. Sponsorowane posty można rozliczać za pomocą metod Cost-Per-Click (CPC) oraz Cost-Per-Impression (CPM).

Możecie użyć linków i postów sponsorowanych jako platformy dystrybucji treści. Odpowiednio ukierunkowane sponsorowane posty mogą przynieść wysoki zwrot z inwestycji (ROI).

To świetny sposób, aby dotrzeć do osób decydujących i liderów branży, a także zwiększyć swoją wiarygodność i widoczność dla osób, z którymi nie jesteście w bezpośrednim kontakcie.

Krok 1. Konfiguracja sponsorowanych linków LinkedIn

Aby zacząć, udajcie się do sekcji „Usługi dla firm” i kliknij „Reklama”. Znajdziecie się w sekcji kreatora reklam i ich konfiguracji.

Przejdźcie przez cały proces, zaczynając od kraju oraz ustalenia miesięcznego budżetu.

Krok 2. Kontynuujcie pracę z kreatorem, zaczynając od sponsorowania treści.

Kiedy skończycie pracę z kreatorem, Wasze aktualizacje będą ukazywały się na ścianach grupy docelowej. Poprzez śledzenie takich wskaźników jak wyświetlenia, kliknięcia, CTR czy dane demograficzne, możecie lepiej kierować swoje reklamy.

Platforma LinkedIn oferuje potężne narzędzia analityczne. Macie możliwość porównania wydajności sponsorowanych i niesponsorowanych treści, dzięki czemu określicie opłacalność całego przedsięwzięcia.

Najlepsze praktyki sponsorowanych treści w LinkedIn.

 • Na początku upewnijcie się, że sponsorowana przez Was treść ma wysoką wartość dla grupy docelowej, do której zamierzacie dotrzeć. Innymi słowy – treść sponsorowana powinna być użyteczna dla odbiorców.
 • Podstawowe zasady aktywności w Social Media sprawdzają się tutaj w pełni. Nikt nie lubi spamu i akwizycji. Promujcie treść, którą odbiorcy będą uważać za użyteczną, by dzięki temu osiągać lepsze wyniki.
 • Podzielcie treść na różne grupy docelowe, aby sprawdzić, w której z nich osiągniecie najlepsze wyniki. Możecie też próbować różnych nagłówków lub zmniejszyć skalę reklamy, by zwiększyć wydajność i zainteresować mniejsze grupy. W ten sposób można zdobyć uznanie szerszej publiczności i budować relacje zawodowe.

Przeczytaj również:  Jak prowadzić firmowe konto na Instagramie w 2023 roku? 13 funkcji, które warto znać

Zbudujcie swoją własną grupę w LinkedIn

Pisaliśmy już na temat korzystania z różnych grup na portalu, w celu promowania własnej treści. A może by tak spróbować stworzyć własną grupę?

Wykorzystywanie narzędzi LinkedIn do stworzenia własnej publiczności ma kilka zalet. Po pierwsze, można kontrolować pojawiającą się tam treść i moderować dyskusje. Jeśli chcecie bardziej wypromować dany temat lub dyskusję, możecie umieścić go na górze grupy.

Po drugie, możecie pozycjonować siebie jako autorytet w danej dziedzinie, branży lub w danym temacie. To świetny sposób na budowanie profilu zawodowego.

Po trzecie – i chyba najważniejsze – macie bezpośredni dostęp do skrzynek e-mail członków grupy.

Gdy ktoś dołącza do Waszej grupy, jako domyślne ustawienie ma zgodę na otrzymywanie wiadomości na e-mail. To oznacza, że możecie im wysyłać wiadomości bez uprzedniego mozolnego uzyskiwania zgody na wykorzystanie adresu i przesyłanie treści.

Budowanie swojej własnej grupy na LinkedIn lub przejęcie już istniejącej, może być efektywną drogą do stworzenia nowego kanału dystrybucji treści. Macie kontrolę nad treścią, która jest współdzielona i przesyłana za pomocą wiadomości prywatnych do użytkowników.

LinkedInMaze

Wykorzystujcie profil firmowy LinkedIn jako generator ruchu i linków

Bycie aktywnym w LinkedIn generuje ruch na Waszej stronie firmowej. Możecie użyć analiz dotyczących Waszej witryny internetowej, jeśli nie macie pewności czy portal generuje ruch.

Jeśli jednak zauważycie więcej odwiedzających, ale nadal nie jesteście do końca zadowoleni z poziomu ruchu, to należy zoptymalizować stronę i wcielić w życie następujące wskazówki.

Krok 1. Zastosujcie przyciągający uwagę nagłówek

W momencie, gdy użytkownik trafi na Waszą stronę, pierwszą rzeczą, jaką prawdopodobnie zauważy, jest nagłówek na górze witryny.

Jeśli nie macie odpowiedniego nagłówka, to właśnie odnotowaliście brak jednego narzędzia generującego ruch. Umieszczanie zdjęcia biura lub zdjęcia grupowego pracowników nie jest wystarczająco dobrym pomysłem.

Zamiast tworzyć jedno z wyżej wymienionych zdjęć, zastosujcie nagłówek wzywający do działania.

Używając zdjęcia w nagłówku, które wykorzystuje najlepsze praktyki konwersji, zwiększacie prawdopodobieństwo, że przypadkowi odwiedzający staną się potencjalnymi klientami.

Przeczytaj również:  Wszyscy chcą być jak TikTok, czyli jak chińska aplikacja zmienia media społecznościowe?

Zdjęcie może być proste, a hasło wykorzystane w nagłówku i element Call-To-Action uczynią przekaz niesamowicie prostym.

Krok 2. Oferujcie przejrzyste propozycje

Wiele firm korzysta z opisu firmy jako pretekstu do rozmowy o początkach, historii wzrostu, sukcesu i ilości placówek, którymi dysponują.

To jest być może dobre dla ego, ale nie dla potencjalnych klientów!

Pisząc opis, należy przestrzegać zasad copywritingu, by zaciekawić odwiedzających i uzyskać wysoki stopień konwersji. Pierwsze dwa zdania są najważniejsze, to one wyświetlają się bowiem po wejściu odwiedzającego na stronie. Aby przeczytać więcej, odwiedzający musi poczuć ciekawość.

Krok 3. Wypełnijcie swoje aktualności treścią

Ten krok to kierowanie się tymi samymi zasadami co przy poprzednich krokach. Musicie skoncentrować się na tym, by dostarczać wartościową treść dla odbiorcy, a nie pisać wyłącznie o sobie i swojej firmie.

Ci, którzy są zainteresowani Waszą firmą, będą chętniej patrzeć na to, co macie do powiedzenia światu, niż na ciągłe mówienie o sobie, o liczbie podpisanych kontraktów, nowych zatrudnieniach, czy projektach. Treść skoncentrowana na samochwalstwie prędzej znudzi czytelników, niż zachęci ich do śledzenia strony.

Przeczytaj również:  11 nieoczywistych funkcji Instagrama, które musisz odkryć

Jeśli możecie się podzielić wartościową treścią i zapewniać aktualności generujące ruch i kliknięcia, będziecie na dobrej drodze do pozyskania klientów.

Wszystkie posty powinny mieć wartość dla czytelników, dzięki czemu będą generować aktywność, a także przyciągną nowych odwiedzających.

Kluczem do optymalizacji strony w LinkedIn jest dostarczenie treści, wartościowej dla odbiorców.

CLICK TO TWEET

Korzystajcie z innych platform społecznościowych, by zwrócić uwagę liderów opinii

Niezależnie od tego, czy budujecie kampanie marketingowe, czy chcecie przyspieszyć dystrybucję treści, budowanie relacji z liderami opinii (influencerami) to efektywna strategia, która na pewno Wam nie zaszkodzi, chociaż zajmuje to trochę czasu.

Krok 1. Zidentyfikujcie liderów

Jeśli znacie swoją branżę, to najprawdopodobniej znacie takich ludzi. Jeśli nie jesteście pewni kogo uznać za lidera, jest kilka dróg, by się o tym przekonać.

Najszybsza droga to oczywiście wyszukiwarka Google. Dokonując odpowiednich wyszukiwań, na pewno natraficie na kilka eksperckich artykułów. Ich autorzy z pewnością też korzystają z X czy Instagrama.

Jeśli już wiecie, z kim się chcecie skontaktować, zanotujcie sobie o nich następujące informacje:

 • adres e-mail
 • strona WWW lub blog
 • X
 • LinkedIn konto

Jeśli już macie te informacje, musicie zrobić wszystko, by znaleźć się w ich polu widzenia.

Krok 2. Sprawcie, by Was zauważyli

Jest pięć sposobów, by znaleźć się w polu widzenia liderów opinii i utrzymywać z nimi kontakt mailowy.

 1. Komentujcie ich artykuły. Robiąc to, pokazujecie, że zwracacie uwagę na to, co piszą. Ale pamiętajcie o jednym. Komentarze w stylu: „Super artykuł, dzięki!” nie spełnią swojej funkcji. Aby opinia była wartościowa, musicie dodać do niej własne spostrzeżenia, myśli i opinie.
 2. Tweetujcie z nimi. Nawiązujcie do ich treści lub dołączajcie do już rozpoczętych przez nich konwersacji.
 3. Dzielcie się ich treścią. Możecie to robić, korzystając z X oraz konta LinkedIn.
 4. Komentujcie aktualizacje. Jeśli liderzy opinii aktywnie dzielą się treścią swoją lub osób trzecich, komentowanie ich statusów może sprawić, że zostaniecie zauważeni przez starych i nowych użytkowników LinkedIn.
 5. Dołączajcie do grup i dyskutujcie. Wielu liderów opinii jest członkami grup, które są związane z ich branżą i zainteresowaniami. Szansą dla Was jest uczestniczenie w tych samych grupach co oni. Bierzcie udział w dyskusjach, które oni rozpoczęli, lub których są częścią.

Jeśli już zostaniecie zauważeni przez influencerów, przyszedł czas, aby się do nich odezwać.

Krok 3. Wyślijcie im wiadomość

Treść wiadomości, jaką należy wysłać liderom opinii, zależy od Waszego celu. Celem tym jest najprawdopodobniej dystrybucja Waszej treści.

Nie trzeba się z nimi kontaktować przez e-mail. Jeśli są aktywni w LinkedIn, wysłanie im wiadomości przez tę stronę też może się sprawdzić.

Używajcie Pulse jako platformy dystrybucji treści

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Pulse, to można w skrócie powiedzieć, że jest to platforma służąca do publikacji treści, która opiera się na LinkedIn. Pozwala profesjonalistom tworzyć treść i ustawiać ich w pozycji liderów.

Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że platforma ta może być stosowana jako metoda na konsolidację treści i jej dystrybucję.

Przeczytaj: 5 prostych kroków do optymalizacji treści

Przykładowo, możesz wziąć na warsztat już istniejący artykuł zawodowy i stworzyć krótkie podsumowanie najważniejszych jego elementów.

Po stworzeniu streszczenia można opublikować je w LinkedIn Pulse i zawrzeć link do pełnego tekstu.

To prosta droga do tego, aby Wasza treść pracowała dla skutecznego profilu.

Skuteczny profil LinkedIn – podsumowanie

Główną rzeczą, którą należy zapamiętać jest wartość udostępnianej treści. Im większą wartość użyteczną dla odbiorcy ma publikowana przez Was treść, tym większe są szanse, że będziecie zauważeni i docenieni.

Oczywiście typowa sprzedaż powinna mieć swoje miejsce w działaniu, ale raczej jako metoda generowania świadomości nabywania. Wartościowa treść na LinkedIn będzie jednak zawsze silniejsza niż cokolwiek innego.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (4 votes)

1 KOMENTARZ

 1. Wbrew pozorom, pozyskiwanie nowych klientów online nie jest tak łatwym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Nieumiejętne wprowadzenie działań promocyjnych, może nie tylko nie przynieść oczekiwanych korzyści, ale wręcz zaszkodzić wizerunkowi firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here